Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Milena Radecka: Stawiamy sobie wysokie cele

Milena Radecka: Stawiamy sobie wysokie cele

fot. archiwum

- O grze naszego zespołu będę mogła więcej powiedzieć, gdy będziemy w komplecie - mówi rozgrywająca Azerrailu Baku i reprezentacji Polski w wywiadzie dla Sportu. Milena Radecka w Azerbejdżanie będzie trenować pod okiem Alessandro Chiappiniego.

Milena Radecka nie będzie w najbliższym sezonie jedyną Polką grającą w lidze azerskiej. – Do Baku przeniosły się Kasia Skorupa i Magda Saad. Jestem z nimi w kontakcie, ale na razie się mijałyśmy. One wyjeżdżały na turnieje, a ja od niedawna jestem w Baku. Jak wrócę do Azerbejdżanu, to będziemy w kontakcie i pewnie będziemy się spotykać – mówi nowa rozgrywająca Azerrailu.

W swoim nowym klubie Milena Radecka spotka więcej znajomych zawodniczek, które miały kontakt z polską ekstraklasą. W Azerrailu zagrają również Debby Stam-Pilon, Caroline Wensink, Ana Grbać, Areille Wilson i Megan Hodge. Tak się złożyło. Holenderki przyjadą w czwartek do Wrocławia. Na razie mamy zamieszanie, bo w zespole jest parę dziewczyn, które występują w drugiej drużynie. Teraz jesteśmy połączone, bo nie było wielu zawodniczek. Dzień po dniu będą dołączać, więc nasze treningi i gra będą lepiej wyglądały. W końcu dopiero w Katowicach mogłyśmy po raz pierwszy zagrać szóstką. Ja sama nie miałam piłki w rękach od pięciu miesięcy, gdyż leczyłam kontuzję kręgosłupa. Ciężko mi było odbić i wystawić, ale z dnia na dzień będę wracać do formy i ta najwyższa przyjdzie w najważniejszym momencie, czyli w styczniu – przyznaje polska siatkarka w wywiadzie dla Sportu.

Liga azerska nie liczy zbyt wielu zespołów, a niemal wszystkie pochodzą ze stolicy kraju, Baku. Jedyne dłuższe wyjazdy, jakie czekają w tym sezonie Milenę Radecką, to te związane z rozgrywkami Ligi Mistrzyń. Azerrail między innymi przyleci do Dąbrowy Górniczej. – Mogę zapewnić, że nasza gra będzie zdecydowanie lepiej wyglądała niż teraz. Będziemy w pełnym składzie, po wspólnych treningach, no i skład będzie wykrystalizowany. Zespół z Dąbrowy Górniczej jest groźny, ale trudno w tej chwili porównywać obie drużyny. Dziewczyny z Dąbrowy są na innym etapie przygotowań, bo w Polsce liga zaczyna się na początku października, a w Azerbejdżanie pod jego koniec – mówi Radecka.Cały wywiad Jakuba Bochenka w Sporcie

źródło: Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved