Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Mateusz Mędrzyk: Liczę na coś więcej

fot. archiwum

Mateusz Mędrzyk, broniący dotychczas barw klubu z Siedlec, postanowił przenieść się do beniaminka I ligi - AZS UAM Poznań. - Mam nadzieję, że nadchodzący sezon nie będzie tylko walką o utrzymanie w lidze - mówi zawodnik.

Już dłuższy czas trenujesz w Poznaniu. Jak podoba ci się w nowym klubie?

Mateusz Mędrzyk: Poznań jest pięknym i nowoczesnym miastem, otwartym na ludzi. Każdy tutaj znajdzie coś dla siebie, począwszy od miejsc do zwiedzania, a kończąc na punktach rozrywki. W tym mieście nie ma czasu na nudę.

Do AZS-u przeniosłeś się z Siedlec razem z Łukaszem Makowskim. Czy taki układ ułatwił wam aklimatyzację w nowym mieście?– Oczywiście, że jest łatwiej zaaklimatyzować się w nowej drużynie, jeśli przychodzi się do klubu wspólnie ze swoim kolegą, nie tylko z boiska, ale również poza nim.

Nadchodzący sezon pierwszej ligi zapowiada się na bardzo wyrównany. Czego oczekujesz w tym roku od siebie i od całej drużyny?

– Chcę, żeby to był dla mnie okres ciężkiej i solidnej pracy. Mam nadzieję, że nadchodzący sezon nie będzie tylko walką o utrzymanie w lidze, liczę na coś więcej. Mamy tutaj świetnych ludzi i jestem przekonany, że AZS UAM Poznań stać na dobrą grę.

Spędziłeś w Siedlcach zaledwie jeden sezon. Jak będziesz go wspominał? Czy chciałbyś w przyszłości powrócić do KPS-u?

– Sezon w KPS-ie był udany. Będę go wspominał z uśmiechem na ustach. Poznałem w Siedlcach wielu wspaniałych ludzi, nie tylko związanych z siatkówką. Oczywiście, że chciałbym kiedyś wrócić do KPS-u! Życzę mu wszystkiego dobrego w nowym sezonie.

Czy jest jakaś różnica pomiędzy twoim poprzednim a obecnym klubem, która szczególnie rzuciła ci się w oczy po przeprowadzce?

– Nie, w obu klubach było i jest mi bardzo dobrze.

* rozmawiał Maciej Szewczyk (kps.siedlce.pl)

 

źródło: kps.siedlce.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved