Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Laurent Tilie: Nie ma sensu płakać nad nieobecnymi

Laurent Tilie: Nie ma sensu płakać nad nieobecnymi

fot. archiwum

- Chciałbym śledzić poczynania moich graczy w klubach i widzieć jak trenują. Zależy mi na tym, by zwiększyć konkurencję w kadrze i powołać do niej nowych zawodników - mówi selekcjoner reprezentacji Francji Laurent Tillie po udanych kwalifikacjach do ME.

Reprezentacji udało się wywalczyć awans do mistrzostw Europy 2013, nareszcie może pan odetchnąć.

Laurent Tillie:Rzeczywiście, teraz mogę być spokojny, jednak muszę przyznać, że w trakcie tego turnieju były momenty, kiedy miałem powody do niepokoju. W meczu decydującym o kwalifikacji moi zawodnicy aż za bardzo chcieli wygrać. Nie liczy się jednak sposób w jaki się wygrywa, ale samo zwycięstwo i fakt, że udało się nam pozytywnie zakończyć siedem tygodni przygotowań.

Można powiedzieć, że stawka tych spotkań była podwójna: dla zespołu była ważna kwalifikacja na mistrzostwa Europy, dla pana zaś dodatkowo dobre rozpoczęcie pracy z drużyną.To prawda, liczył się nie tylko sam aspekt sportowy, ale też kwestia przyszłego zaufania do mnie jako do trenera i mojego planu na prowadzenie zespołu. Zawodnicy bez żadnych problemów przystosowali się do wprowadzonych przeze mnie nowych zasad, jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy.

Nie należy zapominać, że w drużynie zabrakło niektórych doświadczonych zawodników, takich jak Guillaume Samica, Antonin Rouzier czy Jean-Francois Exiga.

Oni poprosili mnie o chwilę odpoczynku od kadry. Jednak zawsze gdy prowadzę zespół, mam taką zasadę – skupiamy się wyłącznie na graczach, którzy są gotowi dać z siebie wszystko. Nie ma sensu płakać nad nieobecnymi. Na koniec turnieju zwycięstwa odnosiliśmy dzięki grze całego zespołu, co jest bardzo ważne. Dużo wnieśli zmiennicy, tacy jak Benjamin Toniutti, Samuele Tuia i Jean-Philippe Sol.

Tłumaczenie Karolina Breguła – więcej w serwisie sport1.pl

źródło: sport1.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved