Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Kacper Turoboś: W tym sezonie będzie sprawiedliwiej

Kacper Turoboś: W tym sezonie będzie sprawiedliwiej

fot. archiwum

- Bardzo się cieszę, że będę miał okazję po raz kolejny brać udział w tych rozgrywkach. Doświadczenie z tamtego sezonu będzie bardzo pomocne - mówi Kacper Turoboś, libero PGE Skry Bełchatów, dla którego będzie to już drugi sezon gry w Młodej Lidze.

Już niedługo początek rozgrywek Młodej Ligi. Jak przebiegają przygotowania?

Kacper Turoboś: – Przygotowania przebiegają sprawnie. Niestety nie trenujemy jeszcze w pełnym składzie. Kilku chłopaków nie może ćwiczyć na pełnych obrotach przez urazy. W dodatku nasz nowy rozgrywający przygotowuje się z pierwszym zespołem. Ale radzimy sobie i myślę, że pomału wszystko idzie w dobrym kierunku.

Rozgrywaliście jakieś sparingi, mecze kontrolne?Tak, rozegraliśmy już dwa sparingi. Wynik nie był niestety korzystny dla nas, ale jesteśmy na etapie zgrywania się i docierania poszczególnych elementów.

Dla ciebie będzie to już drugi sezon w tego rodzaju rozgrywkach. Doświadczenie zdobyte w zeszłym roku na pewno będzie bardzo pomocne.

Zgadza się. Bardzo się cieszę, że będę miał okazję po raz kolejny brać udział w tych rozgrywkach. Doświadczenie z tamtego sezonu będzie bardzo pomocne.

W zeszłym sezonie po zaciętym finałowym spotkaniu z Delectą Bydgoszcz zajęliście ostatecznie drugie miejsce. W tym roku zapewne będziecie chcieli się zrewanżować?

Zdecydowanie. Ten mecz będzie miał dodatkowy smaczek ze względu na ubiegłoroczny finał. Nie czuliśmy się gorsi od chłopaków z Bydgoszczy.

Kilku zawodnikom ze Skry Bełchatów udało się dostać do drużyny PlusLigi, m.in. Marcinowi Januszowi, Kacprowi Piechockiemu. Nie da się ukryć, że udział w tych rozgrywkach to ogromna szansa dla was, młodych zawodników.

Tak, serdecznie gratuluję chłopakom. To pokazuje, że warto starać się i ciężko trenować. Są ludzie, którzy to dostrzegają i dają szansę dalszego rozwoju. Rozgrywki Młodej Ligi to zdecydowanie bardzo dobra inicjatywa.

Tegoroczne rozgrywki Młodej Ligi będą trwać dłużej, ponieważ będzie grało 11 zespołów, ponadto w fazie play-off zagra 8 drużyn. Twoim zdaniem wprowadzono dobre zmiany?

Myślę, że tak. Więcej meczów, dłuższy sezon. Ponadto, z tego co wiem, rozgrywki play-off mają toczyć się do dwóch zwycięstw, co będzie zdecydowanie bardziej sprawiedliwe niż złoty set. Co więcej, na plus będzie także dostęp do statystyk z każdego meczu. Myślę, że to dodatkowo wszystkich zmobilizuje i doda uroku tym rozgrywkom.

Autor: Katarzyna Porębska

źródło: mlodaliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved