Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > AZS UWM Olsztyn wygrał Memoriał Profesora Wawrzyczka

AZS UWM Olsztyn wygrał Memoriał Profesora Wawrzyczka

fot. archiwum

W sobotę i niedzielę w Olsztynie odbył się Memoriał Profesora Wiktora Wawrzyczka w młodzieżowej obsadzie. Gospodarzy reprezentowały dwie drużyny: drugoligowy AZS UWM Olsztyn oraz Indykpol AZS Olsztyn, biorący udział w rozgrywkach Młodej Ligi.

W pierwszym dniu turnieju drużyny rozegrały po dwa mecze. Jako pierwsze batalię stoczyły miejscowe zespoły. „Młodoligowy” Indykpol AZS Olsztyn pokonał AZS UWM Olsztyn 3:2 (18:25; 25:20; 23:25; 25:21; 15:7). W drugim spotkaniu Centrum Augustów pewnie wygrał z MOS Wolą Warszawa 3:0 (25:18; 25:20; 25:15).

Popołudniową turę spotkań rozpoczął mecz Indykpolu AZS Olsztyn z MOS Wolą Warszawa. Tym razem lepsi okazali się warszawianie, którzy wygrali 3:1 (23:25; 26:24; 25:15; 25:16). Sobota zakończyła się spotkaniem AZS-u UWM Olsztyn z zespołem Centrum Augustów. Olsztynianie dominowali w całym meczu, pewnie wygrywając 3:0 (25:20; 25:17; 25:13).

W niedzielę siatkarze AZS UWM Olsztyn zagrali z drużyną MOS Wola Warszawa. Zespół Krzysztofa Wójcika nie dał rady sprzeciwić się olsztynianom, którzy pewnie zajęli pierwsze miejsce w Memoriale Profesora Wawrzyczka. Podopieczni Andrzeja Grygołowicza potrzebowali czterech setów do zwycięstwa 3:1 (16:25; 25:19; 25:23; 26:24). Obie drużyny dobrze zagrały zagrywką, posyłając wiele asów serwisowych.Bardzo się cieszymy ze zwycięstwa w turnieju. Puchar został u nas w Olsztynie, wygraliśmy Memoriał naszego Profesora i przetarliśmy pierwsze szlaki przed sezonem. Mam nadzieję, że kolejny turniej, który rozegramy w Warszawie, będzie również dla nas udany. Był to jednak mecz wielu błędów, popełnialiśmy pomyłki, które trochę odbiły się na wyniku – stwierdził Dariusz Kurmin. Dla kapitana olsztyńskiego zespołu kluczowy był jednak sobotni mecz z augustowską drużyną. – Moim zdaniem był to najlepszy mecz w naszym wykonaniu, popełniliśmy mało błędów. Pokazaliśmy, na co nas stać i to spotkanie otworzyło nam drogę do finału i do zwycięstwa.

W Memoriale trochę zabrakło nam zgrania, pewności siebie w niektórych sytuacjach czy zaangażowania całej drużyny. Były momenty, że kłóciliśmy się na boisku, a to trzeba wyeliminować. Gra musi wyglądać znacznie lepiej niż teraz. Schodzimy teraz z ciężkiej siłowni, więc może trochę z tego to wynikało. Mimo wszystko, zgranie zespołu trzeba poprawiać cały czas. Jesteśmy zupełnie nowym zespołem, większość zawodników jest tu nowych. Jeszcze mamy trochę czasu do początku sezonu, więc postaramy się poprawić te najważniejsze rzeczy – powiedział Rafał Obermeler, środkowy MOS Wola Warszawa.

W drugim meczu Indykpol AZS Olsztyn pokonał Centrum Augustów 3:0 (25:17; 25:17; 25:23). Z dobrej strony zaprezentowali się Jakub Urbanowicz i kapitan olsztynian Jędrzej Ruszczyk. W obronie nie zawiódł Bartosz Mariański.Dobry początek. Wcześniej nie graliśmy w tym składzie, więc ogólnie jesteśmy zadowoleni. Wprawdzie mamy szeroki skład, ale myślę, że zbliżoną szóstką będziemy grać w Młodej Lidze – stwierdził Jędrzej Ruszczyk.

Mamy jeszcze problemy kadrowe. Brakuje nam drugiego podstawowego środkowego. Nie tłumaczy to jednak faktu, że nie powinniśmy przegrywać z zawodnikami, którzy powiedzmy mają tyle lat, co ja gram w siatkówkę. W pierwszych setach dałem pograć młodym zawodnikom, niestety troszeczkę ich to przerosło i nie poradzili sobie z presją. Przegrali ten mecz raczej w głowach, szczególnie dwa pierwsze sety. W trzeciej partii rywale dobili nas siłą rozpędu. Postawiliśmy trochę twardsze warunki, jednak popełniliśmy kilka głupich błędów – podsumował Wojciech Iwanowicz, zawodnik pełniący równocześnie funkcję trenera zespołu Centrum Augustów.

Siatkarze otrzymali indywidualne wyróżnienia. Najlepszymi zawodnikami w poszczególnych drużynach zostali: Michał Przybylski (AZS UWM Olsztyn); Konrad Gawrewicz (Indykpol AZS Olsztyn); Tomasz Urbański (MOS Wola Warszawa); Kamil Starzewski (Centrum Augustów).

Autor: Kinga Rutecka – mlodaliga.pl

Klasyfikacja końcowa:

1. AZS UWM Olsztyn
2. Indykpol AZS Olsztyn
3. MOS Wola Warszawa
4. Centrum Augustów

źródło: mlodaliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn, Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved