Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Wciąż nie wiadomo, gdzie rozgrywane będą ME w 2013 roku

Wciąż nie wiadomo, gdzie rozgrywane będą ME w 2013 roku

fot. archiwum

W Polsce rozegrane zostaną spotkania dwóch grup eliminacyjnych oraz dwa mecze play-off i dwa ćwierćfinały przyszłorocznych mistrzostw Europy. Wciąż nie wiadomo jednak, gdzie w naszym kraju poza Trójmiastem będzie toczyła się rywalizacja grupowa.

Mistrzostwa Europy siatkarzy we wrześniu 2013 roku zorganizują wspólnie Polska i Dania. – My wnosimy tradycję, pełne hale i doświadczenie w organizowaniu imprez. Duńczycy są bardzo słabi w siatkówkę, ale mają środki na promocję tego sportu i to oni w większej części finansują turniej – tak prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Mirosław Przedpełski uzasadniał dość szalony pomysł organizowania czempionatu z Duńczykami, którzy w światowym rankingu zajmują 68. miejsce.

Skandynawowie wyłożą na turniej więcej środków, dlatego decydujące o medalach mecze odbędą się w Kopenhadze. W Polsce rozegrane zostaną spotkania dwóch grup eliminacyjnych oraz dwa mecze play-off i dwa ćwierćfinały. Biało-czerwoni będą walczyli w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu, z roli organizatora wycofał się natomiast Szczecin. – Budowa nowej hali w tym mieście zostanie zakończona dopiero w listopadzie 2013 roku. Niestety, nie udało się przyspieszyć terminu oddania obiektu, na co liczyliśmy. Dlatego negocjujemy z innymi miastami – mówi dyrektor ME 2013 Wojciech Czayka.

System rywalizacji w polsko-duńskim EURO będzie taki sam jak podczas poprzedniego czempionatu w Czechach i Austrii. 16 zespołów zostanie podzielonych na cztery grupy, a do ćwierćfinałów bezpośrednio awansują tylko zwycięzcy. Zespoły z drugich i trzecich miejsc zagrają w play-off o prawo gry w 1/4 finału. Potem będą półfinały i finał. Mistrzostwa rozpoczną się 20 września, a zakończą dziewięć dni później. Losowanie turnieju odbędzie się w Kopenhadze 15 października, a Polska i Dania jako organizatorzy znajdą się w pierwszym koszyku. Dopiero w maju 2013 roku poznamy trzech ostatnich uczestników turnieju, którzy wyłonieni zostaną w meczach barażowych.Więcej we wtorkowym „Przeglądzie Sportowym”

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved