Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Robert Milczarek: W każdym elemencie mamy jeszcze duże rezerwy

Robert Milczarek: W każdym elemencie mamy jeszcze duże rezerwy

fot. archiwum

- Fajnie, że się znalazł ktoś taki jak prezes, miasto, ludzie, którzy chcieli to wszystko ratować - mówi o sytuacji związanej z PlusLigą w Kielcach Robert Milczarek. Jego Effector Kielce w weekend w Szczecinie grał towarzysko z Delectą Bydgoszcz.

Wracacie ze Szczecina z dwiema porażkami, ale w takich meczach to nie wynik jest najważniejszy. Jak by pan ocenił grę swojego zespołu w tych sparingach?

Robert Milczarek: – Te mecze miały jakby dwa oblicza. W pierwszym graliśmy dobrze w dwóch pierwszych setach, a w dwóch kolejnych źle. W niedzielę zagraliśmy myślę niezłe całe spotkanie. Nie udało się wygrać. Troszkę szczęście dopisało zespołowi Delecty w końcówkach, gdzie dwie zagrywki poszły po siatce. Ogólnie sądzę, że można być zadowolonym.

W szczególności w niedzielę obu drużynom nie można było odmówić zaangażowania. Walczyliście, jakby to był prawdziwy mecz ligowy, chociaż to był tylko sparing.– Nie wypada nie walczyć. Ta liga do czegoś zobowiązuje. Myślę, że nie przyjeżdża się tutaj po to, aby odbębnić sparing, tylko coś potrenować i walczyć o każdą piłkę. To jest normalne i nie jest to nic nowego.

W drugim meczu, można powiedzieć, sporą rolę odegrała defensywa. Akcje rzadko kiedy były kończone w pierwszym uderzeniu, było dużo wybloków, obron.

– Pracowaliśmy nad tym ostatnio dużo i na pewno przynosi to jakiś efekt. Potrzebne jest też trochę cierpliwości i fajnie, że to jakoś zadziałało.

Liga rusza już niedługo. Nad czym pańskim zdaniem musicie jeszcze najbardziej popracować w grze waszego, dopiero kształtującego się zespołu? Co najbardziej szwankuje?

Myślę, że w każdym elemencie mamy jeszcze duże rezerwy. W zagrywce, obronie… W niedzielę ta obrona wyglądała nie najgorzej, ale w poprzednich meczach pozostawiała sporo do życzenia. Myślę, że cały czas jest nad czym pracować i na pewno sobie obejrzymy jakieś wideo z tego dwumeczu i skupimy się nad czymś bardziej, a nad czymś mniej.

Czego spodziewacie się wy, jako zespół po tych rozgrywkach? Stawiacie sobie jakieś cele?

Chcemy przede wszystkim podejść do każdego meczu z pełnym zaangażowaniem, żeby wracając do szatni, nie mieć sobie nic do zarzucenia i powiedzieć sobie, że się zrobiło wszystko. Mam nadzieję, że wyniki same przyjdą.

Dobrze na pewno się stało, że ta siatkówka w ogóle w Kielcach pozostała…

Tak. Fajnie, że się znalazł ktoś taki jak prezes, miasto, ludzie, którzy chcieli to wszystko ratować. Pojawiła się tu szansa dla nas, zawodników, którzy w tamtym sezonie mniej grali. Teraz tylko skupić się na pracy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved