Strona Główna > Aktualności > siatkówka akademicka > Polacy wrócili z Akademickich Mistrzostw Świata bez medali

Polacy wrócili z Akademickich Mistrzostw Świata bez medali

W dniach 12-16 września w brazylijskim Maceio odbyły się Akademickie Mistrzostwa Świata. Polskę w Brazylii reprezentowały dwie polskie pary. Żadna z nich niestety nie wróciła z medalem, tak jak to miało miejsce w Akademickich Mistrzostwach Europy.

W turnieju wzięli udział Sebastian Sobczak i Piotr Janiak, którzy zawody zakończyli na 7. miejscu oraz Piotr Kantor i Bartłomiej Kujawiak, którzy uplasowali się na 13. pozycji.

Zwycięstwo w turnieju odnieśli Niemcy duet Dolinger/Shroder, którzy w finale pokonali parę z Hiszpanii Garcia/Marco. Turniej z brązowym medalem zakończyli Brazylijczycy Luciano/Alvaro.

W turnieju żeńskim triumfowały Amerykanki Ross/Day. Srebro zdobyły Hiszpanki Hopf/Simon, a brąz wywalczyły Niemki Laboureur/Schumacher.