Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Młoda Delecta Bydgoszcz z nowym szkoleniowcem

Młoda Delecta Bydgoszcz z nowym szkoleniowcem

fot. archiwum

- Nie ukrywam, że dla mnie to będzie nowe wyzwanie i doświadczenie. Mam nadzieję, że sprostam oczekiwaniom zarówno zarządu, zawodników, a także i swoim - mówi Bartosz Zaparucha, który zadebiutuje w roli trenera w rozgrywkach Młodej Ligi.

Z informacji jakie podał klub Delecty Bydgoszcz wynika, że w nowym sezonie będzie pan trenerem drużyny biorącej udział w rozgrywkach Młodej Ligi.

Bartosz Zaparucha: – Tak, na razie wszystko wskazuje na to, że będę trenerem Delecty Bydgoszcz. Klub pragnie, żebym przejął drużynę i prowadził ją w rozgrywkach Młodej Ligi.

W takim razie, jak przebiegają przygotowania drużyny do nowego sezonu ligowego, która stanie przed szansą obrony tytułu mistrza Młodej Ligi?Skład drużyny niewiele się zmienił. Co więcej, trenerem wspomagającym nadal będzie trener Marian Kardas. Drużyna trenuje właściwie od tygodnia, w związku z tym trudno mi w tym momencie powiedzieć, jakie cele będą stawiane przed zespołem. Chciałbym oczywiście osiągnąć taki sukces, jaki osiągnęła drużyna w zeszłym sezonie. Jednak to wszystko zweryfikuje boisko.

Z siatkówką jest pan związany od kilku lat. Czy praca z młodzieżą jest dla pana nowym doświadczeniem?

Absolutnie nie, ponieważ od dziesięciu lat jestem nauczycielem wychowania fizycznego. Z kolei od sześciu lat zajmuję się amatorsko formą trenowania drużyn. Prowadziłem już dwa zespoły. Stworzyłem także ligę amatorską siatkówki dziewcząt. Dla mnie praca z młodzieżowym zespołem Delecty Bydgoszcz w Młodej Lidze będzie pierwszym rokiem, kiedy będę współpracował z chłopcami. Nie ukrywam, że dla mnie to będzie nowe wyzwanie i doświadczenie. Przejąłem grupę juniorską i mam nadzieję, że sprostam oczekiwaniom zarówno zarządu, zawodników, a także i swoim. Liczę, że uda mi się znaleźć wspólny język z drużyną. Pragnę jeszcze dodać, że do naszego zespołu dołączyło sześciu młodych zawodników z kategorii wiekowej kadetów, którzy pracowali z trenerem Tomaszem Zaczkiem.

Udział w rozgrywkach Młodej Ligi będzie dla pana debiutem. Co pan sądzi o powołaniu do życia tego typu rozgrywek?

Wielu zawodnikom dzięki grze w Młodej Lidze udało się trafić do innych zespołów. Wystarczy wspomnieć chociażby siatkarzy Delecty Bydgoszcz – Marcina Walińskiego czy Łukasza Owczarza. Osobiście jestem za upowszechnianiem tego rodzaju rozgrywek. Jest mi trochę przykro, że nie są one tak popularne i nagłaśniane. Młoda Liga powinna być bardziej reklamowana. W Polsce ogólnie mało się promuje siatkówkę, więcej słyszy się o piłce nożnej. A nie da się ukryć, że największe osiągnięcia mamy właśnie w siatkówce. Pozostaje mieć nadzieję, że w przyszłości się to zmieni.

Autor: Katarzyna Porębska

źródło: mlodaliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved