Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Wałbrzyszanie wygrali Turniej o Puchar Prezesa WZK „Victoria”

Wałbrzyszanie wygrali Turniej o Puchar Prezesa WZK „Victoria”

Siatkarze Victorii Wałbrzych triumfowali w Turnieju o Puchar Prezesa Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych „Victoria". Wałbrzyszanie pokonali Bielawiankę Bielawa, KS Milicz oraz zespół Jastrzębskiego Węgla, grający w Młodej Lidze.

Turniej w Wałbrzychu budził spore zainteresowanie, ze względu na udział zespołu Jastrzębskiego Węgla. Ku rozczarowaniu kibiców jastrzębianie przyjechali do Wałbrzycha składem, który będzie występował w Młodej Lidze i przegrali wszystkie spotkania. Drugoligowcy z Dolnego Śląska udowodnili, że poziom II ligi jest znacznie wyższy od tego, co prezentują drużyny grające w Młodej Lidze.

Jastrzębianie w pierwszym dniu turnieju ulegli po 0:3 Bielawiance Bielawa i KS Milicz. Dwie wygrane w sobotę odniosła drużyna gospodarzy, która po zaciętym spotkaniu pokonała Bielawiankę, a potem w czterech setach zwyciężyła gości z Milicza. W niedzielę wałbrzyszanie wygrali po tie-breaku z Jastrzębskim Węglem, zdobywając pierwsze miejsce w turnieju. Na drugim miejscu podium stanął zespół KS Milicz, który pokonał Bielawiankę Bielawa.

Pod względem rezultatów mogło to lepiej wyglądać. Praktycznie w każdym meczu za łatwo przegrywaliśmy końcówki setów. Gdyby nie to, wyniki pewnie byłyby odwrotne. Chłopcy są po ciężkich treningach, poza tym nie są jeszcze zgrani. Szkoda, że nie udało się wygrać choćby jednego meczu, bo to zawsze podnosi morale, ale już te dwa wygrane sety z Victorią były naprawdę bardzo dobre w naszym wykonaniu. Sprawdziany z zespołami seniorskimi są pożyteczne. Siatkówka seniorska to zupełnie inne granie niż w juniorach, jest bardziej wyrachowana. Na pewno takie przetarcie dało dużo dobrego naszym chłopakom na przyszłość – mówił po turnieju trener młodych jastrzębian, Leszek Dejewski.