Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Gacek: Będziemy walczyć o mistrzostwo Polski

Piotr Gacek: Będziemy walczyć o mistrzostwo Polski

fot. archiwum

- Liczę na to, że w tym roku któreś z tych marzeń się spełni - powiedział po zakończeniu V Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Krosna Piotr Gacek, który marzy o złotym medalu mistrzostw Polski, Pucharze Polski oraz grze z ZAKSĄ w Final Four Ligi Mistrzów.

W ostatnim spotkaniu krośnieńskiego turnieju udało wam się pokonać aktualnych mistrzów Polski, Resovię Rzeszów. Jak możesz ocenić wasz występ przeciwko ekipie z Podkarpacia?

Piotr Gacek:Na pewno wynik jest zadowalający, tylko że zdecydowanie nie patrzymy pod kątem turniejów przedsezonowych, w jakiej jesteśmy dyspozycji. Zespół z Rzeszowa też nie był w swojej dyspozycji, którą normalnie będzie prezentował na arenach PlusLigi. Będziemy jeszcze chcieli poprawić swoją grę – bo to jeszcze nie jest to co możemy i co powinniśmy prezentować w lidze czy w Lidze Mistrzów. Przed nami jeszcze troszkę pracy, trochę czasu. Cieszy to, że przy takich obciążeniach treningowych, jakie teraz mamy, zagraliśmy niezły mecz i niezły turniej.

Jest to już piąta edycja turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Krosna. Jak możesz ocenić organizację turnieju?Turniej jest bardzo fajnie zorganizowany. Wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Kibice dopisali – wypełnili halę po brzegi na obydwu naszych spotkaniach, także to bardzo cieszy. Ja osobiście uczestniczę w tej imprezie po raz pierwszy, ale z tego co słyszałem, co roku jest fajna atmosfera.

Przed zbliżającymi się rozgrywkami klub z Kędzierzyna dokonał kilku ciekawych transferów – znaczne zmiany pojawiły się jeśli idzie o środek, który w zeszłym roku był w pewnym stopniu waszą bolączką. Wielu komentatorów podkreśla to, a w rozmowie z nami zwrócił także na ten fakt uwagę trener Kowal. Czy zatem będziecie mocniejsi niż przed rokiem i staniecie się zespołem, który może sporo namieszać w lidze?

Zespół jest tak budowany, żeby osiągnąć jak najwyższy cel – walczymy o mistrzostwo Polski. Drużyna budowana jest na pewno na miarę tego sukcesu, aczkolwiek o tytuł mistrza będą moim zdaniem walczyć przynajmniej cztery zespoły. Na pewno mamy szansę na końcowy sukces. Co do środka w tamtym sezonie, to może nie mówmy, że zawiódł – plaga kontuzji, która nas dopadła, spowodowała, że tych środkowych nie mieliśmy po prostu.

W tym roku dysponujecie bardzo mocną ławką – każdy zawodnik jest w stanie wejść na plac gry i w znacznym stopniu zadecydować o wyniku.

Na tym właśnie polega gra zespołowa, żeby grało dwunastu, a nie sześciu czy siedmiu przez cały sezon. Każdy, kto wejdzie, na pewno nie obniży poziomu sportowego, a myślę, że wręcz przeciwnie.

Wiadomo, że priorytetem jest liga i tytuł mistrzowski. Chciałem natomiast zapytać o pozostałe „fronty”, na których przyjdzie wam walczyć, tzn. Puchar Polski i europejskie puchary. Czy w tych rozgrywkach wyznaczyliście sobie jakieś plany minimum?

Będziemy chcieli zaistnieć we wszystkich rozgrywkach. Bardzo ważna jest dla nas walka o mistrzostwo Polski i bardzo dobre zaprezentowanie się w Lidze Mistrzów. Puchar Polski również będziemy traktowali zdecydowanie poważnie, bo każdy sukces, kiedy stoi się na najwyższym stopniu podium, smakuje bardzo dobrze i do tego podnosi morale zespołu. Będziemy walczyć na każdym możliwym froncie.

Było o rozgrywkach, o zespole, a teraz takie pytanie osobiste do ciebie – masz jakieś sportowe marzenie, które chciałbyś spełnić w tym sezonie lub w kolejnych latach?

Osoba, która zawodowo uprawia sport, marzenia ma na okrągło. Ja bym bardzo chciał zdobyć mistrzostwo Polski z zespołem ZAKSY, również zdobyć Puchar Polski i do tego znaleźć się w Final Four Ligi Mistrzów. To są takie marzenia sportowe, bo to przed nami i liczę na to, że w tym roku któreś z tych marzeń się spełni.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved