Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Pilanki klasówkę w Legionowie zdały niemal celująco

Pilanki klasówkę w Legionowie zdały niemal celująco

fot. archiwum

Pilanki zostały zwyciężczyniami turnieju towarzyskiego o Puchar Prezydenta Legionowa. Mirosław Zawieracz, trener PTPS-u, nie ukrywał zadowolenia z postawy zespołu na Mazowszu. Zdaniem szkoleniowca jego podopieczne "klasówkę" zdały bardzo dobrze.

Kolejny turniej i kolejny triumf PTPS. Na tym etapie przygotowań powodów do optymizmu nie powinno panu brakować?

Mirosław Zawieracz: Na tym etapie przygotowań do sezonu konieczne jest sprawdzanie pracy wykonywanej na treningach w warunkach meczowych. Jest to taka „klasówka” po przerobieniu pewnej partii materiału, którą w naszym przypadku jest nauka taktyki, zgranie i wypracowanie schematów gry. Cieszy, że dziewczyny wytrzymują trudy dużych obciążeń, na których jeszcze pracujemy, jak i długie objętościowo treningi czysto techniczno-taktyczne.

W Legionowie wygraliście trzy z czterech spotkań. Pana zespół nieznacznie uległ tylko pierwszoligowej Jedynce…Matematycznie się wszystko zgadza (śmiech). Ulegliśmy Jedynce Aleksandrów Łódzki, która ma silny i ciekawy zespół. Tak to czasami bywa na turniejach, że koncentracja, zaangażowanie na 100% czasami ucieka. Ale i ta porażka dała jakiś materiał do analizy, choćby to, że przegrywając 0:2, zespół się nie poddał, a walczył do końca, doprowadzając do piątego seta. W nim jednak troszkę już zabrakło sił.

Teraz przed wami kolejny turniej i jeszcze silniejsi przeciwnicy. Czego spodziewa się pan po drużynie w tych spotkaniach?

Przed własną publicznością rozgrywamy bardzo ciekawy i silnie obsadzony turniej, w którym jak zwykle, w każdym meczu będę oczekiwał od mojej drużyny determinacji, pełnego zaangażowania oraz walki o każdą piłkę. Nie ukrywam, iż bardziej będzie mnie interesowała postawa zespołu niż wyniki, bo nie o nie teraz chodzi. PTPS Piła powinna posiadać charakter i pokazywać go w każdej sytuacji. Na pewno granie z drużynami, w których występują choćby Maja Poljak, Esra Gümüş, będzie dużym przeżyciem dla wielu dziewczyn z mojej drużyny.

Po turnieju w Pile ma pan w planach jeszcze jakieś gry kontrolne, czy też da dziewczynom odpocząć?

We wtorek i w środę gramy w Pile jeszcze gry sparingowe, a w czwartek wyjeżdżamy do Szamotuł na turniej, który będzie już ostatnim sprawdzianem przed rozgrywkami ORLEN Ligi.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved