Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Mariusz Soja: W naszej grze widać postęp

Mariusz Soja: W naszej grze widać postęp

fot. archiwum

Siatkarki Budowlanych Toruń intensywnie przygotowują się do walki w I lidze kobiet. W miniony weekend podopieczne Mariusza Soi trenowały wspólnie z zawodniczkami Wieżycy Stężyca oraz rozgrywały z tymi rywalkami mecze towarzyskie.

Szkoleniowiec Budowlanych jest bardzo zadowolony z możliwości wspólnego trenowania oraz sparowania z przeciwnikiem zza miedzy. – Wspólne zajęcia i mecze to świetna okazja do sprawdzenia zespołu pod każdym kątem. W oficjalnych turniejach gra się bowiem do trzech wygranych setów, a wówczas nie wszystkie zawodniczki zaprezentowałyby się na parkiecie w równym wymiarze czasowym. Tutaj natomiast to my ustalamy, jak długo gramy i na jakich zasadach. Nie ukrywam, że takie spotkania są też pewną oszczędnością pieniędzy – podkreśla Mariusz Soja.

Pierwszy sparing zakończył się remisem (2:2), natomiast w drugim zdecydowanie lepsze okazały się siatkarki Wieżycy, jednak szkoleniowiec torunianek nie przykłada zbyt wielkiej wagi do wyniku, zdecydowanie bardziej liczy się dla niego gra, jaką prezentują jego podopieczne. – Tym wynikiem nie ma się co sugerować, gdyż był to typowy mecz skierowany na sprawdzenie poszczególnych ustawień – mówi na łamach Nowości Mariusz Soja. – W naszej grze widać tymczasem postęp, choćby dlatego, że znacznie mniej czasu poświęcamy obecnie treningom na siłowni. Wcześniej ćwiczyliśmy cztery razy w tygodniu, teraz raz bądź dwa. Dziewczyny to czują. Do idealnej gry nam jeszcze sporo brakuje. Pamiętajmy jednak, że jest to nowa drużyna, która potrzebuje czasu – dodaje opiekun Budowlanych.

źródło: inf. własna, Nowości

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved