Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Mariusz Bujek: Wszystko gra

Mariusz Bujek: Wszystko gra

fot. archiwum

- Siła jest, kondycja jest, taktyka... będzie... (śmiech) Jednym słowem, wszystko gra! - tak na dwa tygodnie przed inauguracją I ligi kobiet formę swojego zespołu, Jedynki Aleksandrów Łódzki, ocenia jej szkoleniowiec, Mariusz Bujek.

Jedynka Aleksandrów Łódzki zajęła 4. miejsce w towarzyskim Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Legionowa z bilansem dwóch wygranych i dwóch przegranych meczów. Pierwszoligowiec najpierw w trzech setach uległ Siódemce Legionovii i Budowlanym Łódź, a następnie pokonał dwa najlepsze zespoły turnieju – PTPS Piła i Pałac Bydgoszcz. – Wygraliśmy z zespołami teoretycznie mocniejszymi, które zajęły wysokie miejsca w lidze. To bardzo cieszy i buduje przed inauguracją ligi. Nie będę ukrywał, że jestem bardzo zadowolony z takiego obrotu sprawy – powiedział w rozmowie ze Strefą Siatkówki Mariusz Bujek.

Piątek (tego dnia Jedynka przegrała dwa mecze – przyp. red.) biorę na siebie, bo sam nie podszedłem do tych spotkań poważnie. Nie zrobiliśmy żadnej odprawy, nie było też ustawień i taktyki na mecze z Legionovią i Budowlanymi. Zależało mi, aby w konfrontacji z trudnym przeciwnikiem dziewczyny zagrały to, co potrafią. Następnego dnia już się poprawiłem. Teraz odprawy meczowe będą miały miejsce przed każdym spotkaniem, nawet tym mającym najmniejsze znaczenie – tłumaczył szkoleniowiec siatkarek z Aleksandrowa Łódzkiego. – Widać już efekty naszej pracy, ale nie jest to moja zasługa, a zasługa dziewczyn, bo to one bardzo ciężko walczyły na boisku, o czym świadczą wyniki setów – dodał.

Trener Bujek z dużymi nadziejami podchodzi do formy zespołu. – Siła jest, kondycja jest, taktyka… będzie… (śmiech) Jednym słowem, wszystko gra. W Legionowie pokazaliśmy, że wytrzymałości mamy na pięć setów, i to setów długo granych na przewagi. Pod tym względem nie mamy żadnego problemu. Uważam, że wszystko jest bardzo dobrze. Do tego dochodzi ogromne zaangażowanie dziewczyn, które nie spada oraz coraz lepsza atmosfera – dodał szkoleniowiec Jedynki Aleksandrów Łódzki.W Legionowie podopieczne Mariusza Bujka zakończyły serię przedsezonowych spotkań towarzyskich. Ostatnie dwa tygodnie przed inauguracją rozgrywek aleksandrowianki trenować będą na własnych obiektach, a na najbliższy weekend dostaną wolne. – Dziewczyny muszę kiedyś odpocząć, w trakcie sezonu najbliższa okazja będzie dopiero w grudniu, kiedy to wszyscy rozjadą się do domów – zakończył trener Jedynki Aleksandrów Łódzki.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved