Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Dwie wygrane Jokera Świecie z Orłem Elbląg

Dwie wygrane Jokera Świecie z Orłem Elbląg

Siatkarki Jokera Świecie kontynuują przygotowania do kolejnego sezonu w II lidze. W piątek i sobotę ponownie miały okazję zagrać z Orłem Elbląg, wygrywając 3:2 i 3:1. Celem drugoligowca z Elbląga ma być awans do play-off.

Drugoligowiec z Elbląga do nowych rozgrywek przystąpi w mocno zmienionym składzie. Pozyskał aż osiem nowych siatkarek.  Ewelina Frąszczak i Klaudia Kopaczewska to byłe juniorki Pałacu Bydgoszcz. Aleksandra Goździewicz w zeszłym sezonie grała w Budowlanych Toruń. Z kolei rozgrywająca Sylwia Korczak jest wychowanką Culmena Chełmno. Ostatnie trzy lata spędziła w Czarnych Słupsk. Z tego klubu Orzeł pozyskał także Izabelę Miklasińską, Sarę Ilukowicz i Joannę Cupisz. Ostatnią nową twarzą jest libero Aleksandra Fota. W sumie trener Andrzej Jewniewicz ma w kadrze aż 17 siatkarek, z czego 14 przywiózł do Świecia. Celem drugoligowca z Elbląga ma być awans do play-off.

W piątek Joker/Mekro pokonał E. Leclerc Orzeł Elbląg 3:2. Jokerki w imponującym stylu zaczęły spotkanie. W pierwszym secie zdeklasowały rywalki, jednak w kolejnej to elblążanki były górą. Gospodynie miały spore problemy w przyjęciu precyzyjnych zagrywek rywalek. Set trzeci był wyrównany do 10:10. Później inicjatywę przejęły świecianki, które szybko odskoczyły na kilka punktów, by wygrać do 18. W kolejnej partii wymiana ciosów trwała do remisu 15:15. Końcówka to już popis jokerek. W ostatnim secie, granym do 15, trener Andrzej Nadolny eksperymentował ustawieniem. Joker prowadził do 6:3, ale później lepsze były siatkarki z Elbląga.

W sobotę Joker zwyciężył Orła 3:1. Najbardziej wyrównane były pierwszy i ostatni set. W pozostałych gospodynie kontrolowały wydarzenia na parkiecie. Joker mógł wygrać do zera. W ostatniej partii potrafił odrobić stratę pięć „oczek” i doprowadzić do remisu 20:20, ale w ostatnich fragmentach zabrakło trochę zimnej krwi.

Joker/Mekro Świecie – E. Leclerc Orzeł Elbląg 3:2
(25:14, 16:25, 25:18, 25:17, 11:15)

Joker/Mekro Świecie – E. Leclerc Orzeł Elbląg 3:1
(25:21, 25:17, 25:17, 23:25)

Joker: Wojciechowska, Mirosław, Warzecha, Butt-Hussaim, Łukasiewicz, Hohn, Duraj (libero) oraz Wenerska, Nowak, Szewczyk, Asinowicz, Froń i Głowiak (libero)
Orzeł: Korczak, Białczak, Cieżyńska, Jabłońska, Goździewicz, Frąszczak, Tchórzewska (libero) oraz Bąk, Miklasińska, Kopaczewska, Sosnowska, Cupisz, Wąsik i Korzeniewska

źródło: Gazeta Pomorska