Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Sebastian Warda: Mamy jeszcze wiele do poprawienia

Sebastian Warda: Mamy jeszcze wiele do poprawienia

fot. archiwum

Effector Kielce jest dopiero na etapie budowania swojego zespołu na zbliżający się sezon. Sebastian Warda przyznaje jednak w rozmowie ze Strefą Siatkówki: - Dobrze, że udało się utrzymać w Kielcach najwyższą klasę rozgrywkową.

W pierwszych dwóch setach sobotniego sparingu była zacięta walka, ale w dwóch kolejnych dominowała już Delecta. Jak ocenisz grę swojego zespołu?

Sebastian Warda: – Ja myślę, że nie było źle, aczkolwiek dobrze też nie. Widać, że wiele mamy jeszcze do poprawienia. Mamy na szczęście jeszcze czas na trening i mam nadzieję, że uda nam się to wszystko poprawić. Jeżeli chodzi o ten sparing, to w dwóch setach tej walki nie było może dlatego, że popełnialiśmy bardzo dużo błędów. W niektórych elementach byliśmy w stanie walczyć, a w niektórych seryjnie oddawaliśmy punkty, co nas trochę dołowało. Musieliśmy dużo z siebie dać, żeby punkt zdobyć, a łatwo je oddawaliśmy.

Można powiedzieć, że Delecta was bardzo dobrze trzymała blokiem, czytała waszą grę.

– Widać, że trenowali ten element. Blok mają bardzo dobry. My musimy jeszcze się zgrać, jesteśmy zespołem nowym, dopiero się budującym. Jest u nas dużo nowych zawodników i przede wszystkim młodych. Myślę, że właśnie takie mecze, takie sparingi nam pomagają w zgraniu zespołu. Dużo rzeczy możemy potem obejrzeć i przeanalizować. Mam nadzieję, że każdy kolejny mecz będzie coraz lepszy i będzie dużo zwycięstw. Wierzę, że wygranych będzie więcej niż przegranych.

Miałeś w sobotę też okazję spróbować swoich sił na pozycji atakującego. Jak się czułeś w tej roli?

– Tak, miałem taką okazję. Było jeszcze parę sparingów, gdzie zagrałem na ataku. Jak byłem juniorem, to też w klubie grywałem na tej pozycji. Raczej nie wiąże z tym przyszłości, ale fajnie czasem jest zagrać coś odmiennego.

Odczuwasz jeszcze skutki tej kontuzji z poprzedniego sezonu? Mówię o złamanym palcu.

– Nie odczuwam, wszystko jest już dobrze. W Kędzierzynie-Koźlu dobrze mnie z tego wyprowadzili i dzisiaj po miesiącu, półtora wolnego, które miałem po tym sezonie, nie mam już żadnych dolegliwości.

Liga rusza już niebawem. Jaki to może być twoim zdaniem sezon, patrząc ogólnie?

– Ja myślę, że ciekawy. W każdym sezonie zdarzają się mecze mające tak zwanego pewniaka, a potem okazują się one zaskoczeniem. Wierzę, że teraz będzie tak samo, bo wtedy będzie ciekawiej. Mam nadzieję, że każda drużyna będzie walczyła, my też chcemy. Zobaczymy, jak to będzie, nie ma co teraz przesądzać, jak będzie wyglądała liga. Trzeba na nią poczekać.

W waszym przypadku ciężko mówić na razie o jakimkolwiek celu. Można powiedzieć, że dobrze się stało, iż PlusLiga w ogóle została w Kielcach.

– Jeszcze dużo rzeczy jest w budowie i dużo rzeczy trzeba dograć. Czekamy na to i mamy nadzieję, że jak najszybciej się to rozwiąże, bo to zadziała na naszą korzyść. Fajnie, że siatkówka w Kielcach pozostała, bo tu zespół awansował z II do I ligi, a potem do ekstraklasy. Uważam, że w tym mieście warto zainwestować w siatkówkę, bo hala jest tu bardzo dobra i miasto też jest fajne.

Dla ciebie osobiście może to być też okazja do większego pokazania się na parkietach PlusLigi, bo nie ukrywajmy, w Kędzierzynie-Koźlu tych szans nie było za dużo. Dla młodego zawodnika jest to bardzo ważne prawda?

– Tak. Pobyt w Kędzierzynie-Koźlu dał mi dużo jeżeli chodzi o treningi, naprawdę dużo się nauczyłem. Jestem zadowolony z tego sezonu, mimo że nie grałem za dużo. Mam nadzieję tutaj na więcej szans na grę, ale jak to będzie, się okaże. Zobaczymy, jak forma, jak będzie wyglądała nasza gra, czy będę miał szansę wyjść na boisko i pokazać, co potrafię.

Rozmawiała: Ewa Koperska (Strefa Siatkówki) 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved