Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Łukasz Szarek: Od zawsze chciałem grać w Polsce

Łukasz Szarek: Od zawsze chciałem grać w Polsce

fot. archiwum

Mimo że wychował się w Grecji, jego serce nadal bije dla Polski. Łukasz Szarek, nowy atakujący AZS-u Indykpolu Olsztyn, zdecydował się opowiedzieć Strefie Siatkówki o tym, jak zaczynał swoją przygodę z siatkówką i powodach, dla których wrócił do Polski.

Marcin Pieniążek: Urodziłeś się w Polsce, ale swoją przygodę ze sportem rozpocząłeś w Grecji. Jak to się stało?

Łukasz Szarek: – Tak, urodziłem się w Polsce, w Stalowej Woli. Kiedy miałem 3 lata, wyjechałem z rodzicami do Grecji, do Aten. Przygodę z siatkówką rozpocząłem w wieku 15 lat, najpierw trenowałem piłkę nożną, potem pływanie. Jednak to siatkówka najbardziej mnie pociągała, więc już gdy miałem 15 lat, zadecydowałem, że postawię na siatkówkę.

Jakie są twoje wrażenia po powrocie do Polski po tak długim czasie nieobecności?– Dla mnie to spora odmiana. Ostatni raz w Polsce byłem 6 lat temu. Widzę, że sporo się zmieniło, kraj się rozwija i to wszystko według mnie idzie w dobrym kierunku.

Czy zaaklimatyzowałeś się już w Olsztynie?

– Wychowywałem się w dużym mieście jakim są Ateny. Na ulicach jest głośno, wokół jest dużo betonu, mało zieleni. Olsztyn jest mniejszym miastem, jest dużo zieleni, są piękne jeziora. Jestem naprawdę pod wrażeniem. Bardzo mi się podoba.

Co zadecydowało, że wróciłeś do Polski?

– Od zawsze chciałem grać w Polsce, ponieważ PlusLiga to jedna z najlepszych lig na świecie. Zawsze gdy wychodzisz na boisko, kibice tworzą niesamowitą atmosferę. Polska liga z roku na rok jest coraz silniejsza, a to też się przekłada na reprezentację. Ja nigdy nie występowałem w reprezentacji Grecji, mimo że wychowywałem się tam. Moim celem i marzeniem jest gra w reprezentacji Polski. Zawsze chciałem grać w Polsce i tu wrócić, pomimo że wychowałem się w Grecji.

Mimo młodego wieku masz już spory staż klubowy, grałeś m.in. w Olympiakosie Pireus, w jednej drużynie z Ivanem Miljkovicem.

– Tak, Ivan to niesamowita osobowość. Już sama możliwość trenowania z nim buduje cię od strony psychicznej, można się naprawdę od niego wiele nauczyć. Dla mnie była to świetna lekcja, ale kiedy grałem w Olympiakosie, to był jeden z najlepszych klubów na świecie, było tam wielu innych znakomitych zawodników. Bardzo mile wspominam tamten okres. Wiele się wtedy nauczyłem.

Jakie masz cele przed tym sezonem?

– Zdrowie jest najważniejsze. Trzeba ciężko trenować oraz rozwijać się pod względem sportowym, chcę grać jak najlepiej i cieszyć się z gry.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved