Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > IV Memoriał Agaty Mróz: Dynamo Moskwa triumfatorem imprezy

IV Memoriał Agaty Mróz: Dynamo Moskwa triumfatorem imprezy

W ostatnim meczu Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej zespół Crvena Zvezda Belgrad podejmował Dynamo Moskwa. Lepsze mimo problemów w pierwszej partii okazały się Rosjanki i zwyciężyły 3:1 oraz wygrały całą rywalizację w Katowicach.

Rosjanki, które wczoraj pokonały Tauron MKS Dąbrowa Górnicza, wyszły na to spotkanie w bardziej rezerwowym składzie. Na boisku pojawiły się między innymi znane z występów z BKS Bielsko Biała: Ljubow Jagodina, Jekaterina Kriwiec czy Maria Żadan. Pierwsze akcje w tym meczu były wyrównane, jednak nieoczekiwanie to Serbki wyszły na czteropunktowe prowadzenie (8:4). Zespół Dynama grał bardzo nerwowo w przyjęciu, co uniemożliwiło wyprowadzenie skutecznych ataków. Dalsza część partii nie wróżyła nic dobrego podopiecznym Swietłany Ilić, gdyż młode rywalki z Serbii skutecznie punktowały jej zespół, wychodząc nawet na sześciopunktowe prowadzenie. Przy stanie 16:9 trener moskiewskiego zespołu postanowiła wprowadzić na boisko Natalię Gonczarową-Obmoczajewą, aby wzmocnić siłę ataku. Na niewiele się to jednak zdało, ponieważ zespół Crvenej Zvezdy Belgrad grał jak z nut i uzyskał nawet dziesięć punktów przewagi w końcówce (23:13). Dopiero w końcówce seta Dynamo Moskwa podkręciło tępo i zdobyło kilka punktów z rzędu, lecz było to za mało, żeby wygrać tę partię. Set zakończył się wynikiem 25:21.

Drugą partię skutecznym atakiem rozpoczęła Anna Makarowa, jednak dopiero za drugim podejściem, ponieważ przy pierwszym ataku skuteczny blok postawił zespół z Serbii. W kolejnych dwóch akcjach podopieczne Pavlicevica również skutecznie blokowały, i to nie byle kogo, bo Natalię Gonczarową i zrobiło się już 3:1. Podrażnione Rosjanki szybko ruszyły do odrabiania strat i co najważniejsze – robiły to skutecznie, gdyż na pierwszą przerwę techniczną w tym secie schodziły z prowadzeniem 8:6. Dynamo Moskwa mimo problemów w pierwszej partii, w drugiej zaczęło pokazywać naprawdę bardzo dobrą grę. Cały czas utrzymywała się znaczna przewaga zespołu z Moskwy, natomiast Serbki jakby za bardzo rozluźniły się w swoich poczynaniach. Na szczególną pochwałę w tej partii zasługuje Natalia Gonczarowa oraz Natasza Osmokrović, które rozstrzelały zespół Pavlicevica. Partia zakończyła się wynikiem 25:13 dla zespołu Dynama.

Trzecią partię rozpoczął skuteczny atak z obiegnięcia Jekateriny Kriwiec oraz atak w aut grającej po drugiej stronie siatki Ljubicy Kecman. Do stanu 5:5 gra była w miarę wyrównana, z lekkim wskazaniem na Dynamo Moskwa i to właśnie Rosjanki pierwsze uzyskały trzypunktową przewagę (8:5). Do drugiej przerwy technicznej, na której prowadziły Rosjanki 16:11, kibice zgromadzeni w katowickim Spodku oglądali senne widowisko, w którym znacznie przeważała ekipa rosyjska. Końcówka seta, podobnie jak cały jego przebieg, nie była porywająca, Crvena Zvezda Belgrad dzielnie walczyła, próbując zmniejszyć straty, ale na niewiele się to zdało. Na prowadzenie 2:1 w całym meczu wyszedł zespół z Moskwy, wygrywając tę partię 25:19.

Czwarta, a zarazem ostatnia partia rozpoczęła się pod dyktando kroczącego do zwycięstwa w całym turnieju Dynama Moskwa. Podopieczne Swietłany Ilić zaprezentowały dwa efektowne ataki, najpierw Gonczarowej, potem Osmokrović, i prowadziły 2:0. W kolejnych akcjach jakby obudził się zespół z Belgradu i doprowadził do wyrównania, głównie za sprawą bardzo dobrze grającej dziś Jovany Stevanović. Pierwsza przerwa techniczna miała miejsce przy znikomym prowadzeniu Dynama 8:7. Minuta przerwy nieco lepiej podziała na zawodniczki Dynama, które wyszły na trzypunktowe prowadzenie, natomiast w zespole z Serbii było dużo niedokładności. Rosjanki schodziły na drugą przerwę techniczną, prowadząc 16:14. Końcówka seta, a zarazem spotkania, tak jak można się było spodziewać, należała do drużyny Dynama Moskwa, które zwyciężyło 3:1 w tym meczu. Oznacza to, że zwycięzcą IV Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej został właśnie zespół z Moskwy.

Crvena Zvezda Belgrad – Dynamo Moskwa 1:3
(25:21, 13:25, 19:25, 17:25)

Crvena Zvezda: Popović, Simić, J. Stefanović, Kubura, Kecman, Lukić, M. Stefanović (libero) oraz Budrović, Bjelica, Marinković i Purcar
Dynamo: Gonczarowa, Makarowa, Markowa, Żadan, Kriwiec, Jagodina, Chikrizowa (libero) oraz Obmoczajewa i Osmokrović