Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > IV Memoriał Agaty Mróz: Dąbrowski MKS zwycięża po raz drugi

IV Memoriał Agaty Mróz: Dąbrowski MKS zwycięża po raz drugi

W ostatnim spotkaniu memoriału zespół z Dąbrowy Górniczej okazał się zdecydowanie lepszy od swoich przeciwniczek, pokonując je 3:0. Triumfowały siatkarki moskiewskiego Dynama przed MKS-em i zespołem z Serbii. Na końcu uplasował się Azerrail Baku.

Do kolejnego, ostatniego już spotkania IV Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej oba zespoły przystąpiły mocno skoncentrowane. Początek spotkania to walka punkt za punkt. Zmobilizowane dziewczyny z Azerbejdżanu chciały przełamać niekorzystny dla siebie bilans spotkań. Po kolejnym skutecznym bloku w wykonaniu Megan Hodge na tablicy świetlnej zapisany był nadal wynik remisowy, po cztery punkty. Skuteczna i kąśliwa zagrywka Katarzyny Zaroślińskiej wyprowadziła jej zespół na trzypunktowe prowadzenie. Uśmiechnięte dąbrowianki spokojnie schodziły na pierwszą przerwę techniczną. Po powrocie na boisko Azerki wzmocniły blok i w szybkim tempie doprowadziły do remisu po dziewięć oczek. Kolejny nieskuteczny atak, tym razem w antenkę Katarzyny Zaroślińskiej, pozwolił na objęcie jednopunktowego prowadzenia, by następnie całkowicie oddać inicjatywę Polkom. Przy stanie 14:11 dla Dąbrowy Górniczej trener Azerek poprosił o pierwszy czas w tym secie. Zegar zaczął zaś odmierzać czas drugiej przerwy technicznej przy stanie 16:14 dla Tauronu MKS-u. Przy stanie pojedynku 19:18 na zagrywkę weszła Magdalena Śliwa i bardzo szybko podopieczne Waldemara Kawki powiększyły zdobycze punktowe o dwa oczka, co było przyczyną drugiego czasu na żądanie, o który poprosił trener zespołu z Baku. Dwudziesty czwarty punkt zdobyła Katarzyna Zaroślińska, a następnie w aut zaatakowała Vendula Adlerova. Set pierwszy zakończył się zwycięsko dla Polek wynikiem 25:20

Początek drugiej partii to punkt dla Azerek po bloku Arielle Wilson. Odpowiedź siatkarek z Zagłębia Dąbrowskiego była natychmiastowa, kolejne trzy punkty zostały zapisane po ich stronie. Dobrze dysponowana w dniu dzisiejszym Katarzyna Zaroślińska chytrą kiwką zdobyła szósty punkt, a katowicki Spodek zaczął skandować: „Kasia, Kasia…”. Siódmy punkt zaliczyła atomowym atakiem po skosie Elżbieta Skowrońska, a następnie jej zespół pozwolił na zdobycie trzech punktów z rzędu swoim przeciwniczkom i to dziewczyny z dalekiego Baku na pierwszą techniczną schodziły z przewagą jednego punktu. Po przerwie walkę na siatce pomiędzy Magdaleną Śliwą a Megan Hodge wygrała ta pierwsza i ponownie na minimalne prowadzenie wyszły gospodynie pojedynku. W dalszej części, do stanu 12:12, set toczył się punkt za punkt. Wiatr w plecy złapały po raz kolejny dąbrowianki i następne cztery punkty padły ich łupem. Druga przerwa techniczna rozpoczęła się wynikiem 16:12 dla podopiecznych Waldemara Kawki. Dzięki skutecznemu blokowi środkowych dąbrowskiego Tauronu oraz skutecznej Katarzynie Zaroślińskiej, przy biernej postawie Azerek, na tablicy pojawił się wynik 23:18 dla Polek. Trener Alessandro Chiappini poprosił o czas. Po przerwie Ivana Plchotowa z krótkiej zdobyła punkt dwudziesty czwarty, a Katarzyna Zaroślińska, obijając azerski blok, zakończyła drugą odsłonę przewagą sześciu oczek.

Trzecią partię spotkania będące na fali Zagłębianki rozpoczęły od dwupunktowej przewagi i stale tę przewagę zaczęły powiększać. Na pierwszej przerwie technicznej wynosiła ona pięć punktów. Po wznowieniu gry skutecznie, nie po raz pierwszy, blokowały Skowrońska i Tokarska, dokładając kolejny punkt na swoje konto. Kolejne punkty to ataki Joanny Kaczor, przy stanie 12:5 dla MKS-u Alessandro Chiappini zmuszony był poprosić o przerwę na żądanie. Wskazówki selekcjonera nie zmieniły obrazu gry, dąbrowianki na drugiej przerwie technicznej pewnie prowadziły siedmioma oczkami. Joanna Kaczor, która zmieniła Katarzynę Zaroślińską, równie skutecznie umieszczała piłki w polu przeciwnika, perfekcyjnie rozrzucane przez Magdalenę Śliwę. Na tablicy świetlnej przy głośnym dopingu sympatyków siatkówki pojawił się wynik 21:14 i Azerki zeszły z parkietu na drugą przerwę na żądanie. Po czasie gospodynie dzisiejszego spotkania zdobyły kolejne dwa punkty, a Joanna Kaczor atakiem ze środka zakończyła pojedynek, zdobywając dwudziesty piąty punkt. Dąbrowianki zakończyły trzecią i ostatnią odsłonę tego spotkania z przewagą dziewięciu punktów i cały mecz wynikiem 3:0.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza – Azerrail Baku 3:0
(25:20, 25:19, 25:16)