Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Indykpol AZS Olsztyn z pucharem burmistrza Wyszkowa

Indykpol AZS Olsztyn z pucharem burmistrza Wyszkowa

Akademicy z Olsztyna zdobyli puchar burmistrza Wyszkowa. Druga lokata przypadła Camperowi Wyszków. Na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy AZS Politechniki Warszawskiej, czwarte miejsce zajęli siatkarze Energii Pekpol Ostrołęka.

W pierwszym sobotnim meczu zmierzyły się drużyny, które dokładnie za trzy tygodnie spotkają się w wyszkowskiej hali: Camper Wyszków i Pekpol Ostrołęka 6 października zagrają w pierwszej kolejce zaplecza PlusLigi. Wyszkowianie wyraźnie lepiej weszli w spotkanie. Było to zasługą świetnie zagrywającego Łukasza Kaczorowskiego. W pewnym momencie gospodarze prowadzili 5:1 i nie zwalniali tempa. Siatkarze Pekpolu, choć nie grali w swoim najmocniejszym zestawieniu, byli tłem dla gospodarzy. Camper zwyciężył w premierowej odsłonie 25:17. Drugiego seta ponownie lepiej zaczęli miejscowi. Dzięki dobrej grze blokiem odskoczyli rywalom na kilka punktów. Waleczni ostrołęczanie zdołali doprowadzić do remisu. Następne akcje stały pod znakiem wyrównanej gry z obydwu stron siatki. Żadna z drużyn nie mogła zdobyć przewagi. Dopiero pod koniec seta podopieczni Jana Sucha przypomnieli sobie o tych elementach, które były kluczowe na początku odsłony. Blok i mocna zagrywka dały zwycięstwo 25:22. I to gospodarze wygrali to spotkanie 2:0. Trenerzy zdecydowali się na rozegranie dodatkowego seta, który nie był brany pod uwagę w klasyfikacji generalnej. Tą partię również wygrali gospodarze 25:20.

Camper Wyszków – Energa Pekpol Ostrołęka 3:0
(25:17, 25:22, 25:20)

Camper: Zrajkowski, Wójcik, Zalewski, Ł. Kaczorowski, Szulik, Główczyński, Obrębski (libero) oraz Żmuda i Woroniecki
Pekpol: Nowosielski, Naliwajko, Adamowicz, Siwczyk, Stańczuk, Stanisławajtys, Mihułka (libero)

Kolejny mecz przyciągnął mimo wczesnej pory dużą liczbę widzów. W akademickich derbach zagrały drużyny z Olsztyna i Warszawy. Lepiej spotkanie rozpoczęli stołeczni siatkarze, którzy bezlitośnie wykorzystywali błędy graczy z Warmii i Mazur. Po punktowej zagrywce Macieja Zajdera było 14:11 dla AZS Politechniki Warszawskiej. Siatkarze Jakuba Bednaruka nie pozwolili rozwinąć skrzydeł w ataku Łukaszowi Szarkowi, którego zmienił Bartosz Krzysiek. Jednak ten drugi również miał problem z przedarciem się przez blok inżynierów. Ostatecznie pierwszy set padł łupem Politechniki 25:19. Przegrany set podziałał mobilizująco na olsztynian, poprawili przyjęcie i walczyli z ekipą z Warszawy punkt za punkt. W końcówce drużyna Indykpolu wspięła się na wyżyny swoich umiejętności i pokonała po zaciętej końcówce Politechnikę 25:23. Do wyłonienia zwycięzcy tego pojedynku potrzebny był więc tie-break. Od samego początku siatkarze Politechniki uzyskali wyraźną przewagę. Po asie Macieja Zajdera prowadzili 7:3, podopieczni Radosława Panasa nie zamierzali jednak odpuszczać i doprowadzili do remisu po 10. Końcówka przyniosła wiele emocji, ostatecznie lepsza okazała się Politechnika, 17:15.

AZS Politechnika Warszawska – Indykpol AZS Olsztyn 2:1
(25:19, 23:25, 17:15)

AZS Politechnika Warszawska: Drzyzga, Nowak, Zajder, Szymański, Wierzbowski, Pawliński, Potera (libero) oraz Dryja
Indykpol AZS: Obrębski, Szarek, Ananiev, Ferens, Hain, Sobala, Żurek (libero) oraz Krzysiek, Kvalen, Gunia i Urbanowicz

Niewiele czasu na odpoczynek mieli akademicy z Olsztyna, których kolejnym przeciwnikiem był zespół z Ostrołęki. Pierwszoligowcy postawili twarde warunki tylko w pierwszym secie. Od początku premierowej odsłony toczył się pojedynek dwóch atakujących: Bartosza Krzyśka z Indykpolu oraz Jana Króla z Pekpolu. To oni byli liderami swoich ekip w tym secie. W ostatnich dwóch piłkach swoją klasę pokazał Metodi Ananiew. Najpierw skończył atak z lewego skrzydła, potem posłał asa serwisowego i było 24:22 dla AZS Olsztyn, a cała odsłona skończyła się już w kolejnej akcji, 25:22 na korzyść siatkarzy z Olsztyna. Kolejny set bezapelacyjnie należał do siatkarzy Radosława Panasa. Dobrze na rozegraniu spisywał się Kamil Obrębski, który wobec nieobecności Guillermo Hernana dołączył do kadry pierwszego zespołu. Obrębski występował do tej pory w zespole AZS UWM II, który na co dzień rywalizuje w drugiej lidze. Trenerzy zdecydowali się również rozegrać dodatkowego, trzeciego seta, który padł łupem siatkarzy z Olsztyna. Podopiecznym Radosława Panasa udało się zrewanżować drużynie z Ostrołęki za porażkę na turnieju w Suwałkach, gdzie lepsi okazali się gracze Pekpolu.

Indykpol AZS UWM Olsztyn- Energa Pekpol Ostrołęka 3:0
(25:22, 25:19, 25:20)

Pekpol: Pietkiewicz, Król, Krzywiecki, Białek, Siwczyk, Stańczuk, Mihułka (libero) oraz Nowosielski
AZS: Obrębski, Ananiev, Ferens, Krzysiek, Hain, Sobala, Żurek (libero) oraz Kvalen, Gunia i Szarek

Ostatnim meczem turnieju był pojedynek Campera Wyszków z AZS-em Politechniki Warszawskiej. Od mocnego uderzenia spotkanie rozpoczęli gospodarze. Łukasz Kaczorowski dzięki mocnemu serwisowi wyprowadził gospodarzy na prowadzenie 3:0. Błędy miejscowych w kolejnych akcjach pozwoliły graczom AZS-u doprowadzić do remisu. Politechnika wyszła na prowadzenie 7:6, kiedy w siatkę uderzył Maciej Główczyński. Camper z biegiem czasu uporządkował swą grę i nie dał szans inżynierom, triumfując 25:22. Set numer dwa zdominowała od samego początku gra punkt za punkt, oba zespoły świetnie grały w obronie. W decydujących momentach świetnie spisywał się blok Politechniki, który dwukrotnie w końcówce powstrzymał Dominika Zalewskiego i było 26:24 dla siatkarzy ze stolicy. Kapitalnie tie-breaka rozpoczęli gracze występujący w PlusLidze, po asie serwisowym Dawida Dryji prowadzili 5:1, lecz wyszkowianie zdołali doprowadzić do remisu 5:5 i od tej pory toczyła się gra punkt za punkt. Na mocną zagrywkę Campera akademicy odpowiadali szczelną grą w bloku, ostatnie słowa należały do podopiecznych Jana Sucha. Seta i całe spotkanie zakończył Dominik Zalewski.

Camper Wyszków – AZS Politechnika Warszawska 2:1
(25:22, 24:26, 15:13)

Camper: Zrajkowski, Szulik, Główczyński, Wójcik, Ł. Kaczorowski, Zalewski, Obrębski (libero) oraz Pruski i Żmuda
AZS Politechnika: Stefanović, Szuleka, Dryja, Wierzbowski, Pawliński, Smoliński, Olenderek (libero)

Chwilę później wszystkie ekipy odebrały z rąk prezesa Campera Roberta Czyżaka pamiątkowe puchary. Dodatkowo uhonorowano najlepszych zawodników poszczególnych drużyn.