Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > W Legionowie walczą o Puchar Prezydenta

W Legionowie walczą o Puchar Prezydenta

Na Mazowszu rozpoczął się w piątek towarzyski Turniej o Puchar Prezydenta Legionowa. Beniaminek ORLEN Ligi na własnej hali gości ekipy PTPS-u Piła, Pałacu Bydgoszcz, Budowlanych Łódź oraz pierwszoligowej Jedynki Aleksandrów Łódzki.

W Legionowie jako pierwsze na parkiecie zameldowały się stare, dobre znajome, Siódemka Legionovia i Jedynka Aleksandrów Łódzki. Oba zespoły walczyły w minionym sezonie na zapleczu ekstraklasy. Podopieczne Wojciecha Lalka wywalczyły awans do ORLEN Ligi, natomiast aleksandrowianki, które zupełnie przebudowały skład, tą drogą zamierzają podążać w nadchodzącym roku ligowym. Jak się później okazało, jedynie pierwsza odsłona meczu miała emocje, choć inicjatywa należała do beniaminka, legionowiankom udało się wygrać premierowego seta na przewagi. Obie ekipy były bardzo spięte popełniając sporo, bo po 12 błędów. Większej historii nie miał set numer dwa, w którym gospodynie szybko wyciągnęły wnioski z poprzedniej partii zdecydowanie poprawiając skuteczność ataku i niwelując błędy własne. Podobnie było w trzeciej i ostatniej partii, wygranej przez Siódemkę Legionovię 25:19. Najwięcej punktów w meczu – 11 zdobył Barbara Bawoł oraz Tamara Kaliszuk.

Siódemka Legionovia – Jedynka Aleksandrów Łódzki 3:0
(25:23, 25:12, 25:19)

Siódemka Legionovia: Marinowa, Sołodkowicz (5), Jóźwicka (1), Łukaszewska (5), Maciejczyk  (10), Bawoł (11), Siwka (libero) oraz Michajlenko (4), Bąk, Skorupa (4), Chojnacka (1) i Dąbkowska (libero)
Jedynka Aleksandrów Łódzki: Babicz (4), Kwiatkowska (8), Wilk (6), Michalkiewicz (3), Mieszała (5), Kaliszuk (11), Korzycka (libero) oraz Przepiórka, Natanek (1) i  Jordanska

PTPS powoli przyzwyczaja, że do turniejów przychodzi z marszu. Nie inaczej było w Legionowie. Ekipa Mirosława Zawieracza nad ranem ruszyła w kierunku Mazowsza, a po szybkim obiedzie przed 14.00 rozgrzewała się do meczu z Budowlanymi Łódź. Początkowo mecz układał się po myśli zespołu z Piły, ale decydujące momenty miały miejsce w końcówce seta, w której skuteczniejsze okazały się podopieczne Macieja Kosmola 22:25. Po zmianie stron do ataku rzuciły się pilanki pewnie wygrywając 25:13 i oddając 7 punktów po błędach własnych. Także w dwóch kolejnych odsłonach meczu PTPS był zespołem lepszym i przede wszystkim skuteczniejszym w ataku. Kluczowa w tym spotkaniu była także zagrywka. W tym elemencie zespół trenera Zawieracza wygrał zdecydowanie 13:4.

PTPS Piła – Budowlani Łódź 3:1
(22:25, 25:13, 25:22, 25:16)

PTPS Piła: Katic (5), Krawulska (4), Naczk (8), Wawrzyniak (17), Malesevic (24), Martałek (3), Wysocka (libero) oraz Paszek (1), Kuligowska (9), Lis (11) i Borek (libero)
Budowlani Łódź: Wójcik (1), Mikołajewska (2), Pycia (11), Bryda (8), Ściurka (6), Sikorska (2), Durajczyk (libero) oraz Thompson,  Delfines (3), Golec (3) i Dos Santos (4)

Po 18.00 popularne "Lalki" próbowały zrewanżować się Pałacowi Bydgoszcz za porażkę sprzed tygodnia w Bobilicach. Jednak i tym razem zespół z grodu nad Brdą okazał się zespołem lepiej dysponowanym wygrywając w trzech setach. W szeregach drużyny Rafała Gąsiora wyróżniającą postacią Rachel Adams. Amerykańska środkowa obok Zuzanny Czyżnielewskiej była najlepiej punktująca pałacanek. Bydgoszczanki w przeciwieństwie do Siódemki Legionovii, popełniały bardzo mało błędów własnych. Prawdziwą piętą achillesową zespołu Wojciecha Lalka były plasy Pałacu grane tuż za blok. W tym elemencie legionowianki zupełnie nie radziły sobie z atakami jednej z najmniejszych zawodniczek na boisku – Eweliny Krzywickiej.

Pałac Bydgoszcz – Siódemka Legionovia 3:0
(25:19, 25:20, 25:20)

Pałac Bydgoszcz: Mazurek (3), Martinez (3), Sosnowska (7), Czyżnielewska (17), Krzywicka (7), Adams (10), Kuehn-Jarek (libero) oraz Walczak (libero) i Grejman (3)
Siódemka Legionovia: Bąk (1), Sołodkowicz (10), Skorupa (9), Michajlenko (10), Gierak (1), Maciejczyk (11), Siwka (libero) oraz Łukaszewska (1), Marinowa (1) i Bawoł (3)

Ostatnim meczem pierwszego dnia turnieju w Legionowie był pojedynek sąsiadów zza miedzy – pierwszoligowej Jedynki Aleksandrów Łódzki z Budowlanymi Łódź. Mecz nie miał większej historii kończąc się już po trzech setach. Podopieczne Mariusza Bujka przebudziły się dopiero po pierwszej przerwie technicznej w trzecim secie kiedy niemal zniwelowały kilkupunktowe straty (z 4:8 na 10:11). Wyrównana walka toczyła się do stanu 17:17 kiedy to Jedynka stanęła w miejscu, zupełnie oddając pole rywalowi po błędach zarówno w przyjęciu, jak i ataku i ulegając Budowlanym 21:25.

Jedynka Aleksandrów Łódzki – Budowlani Łódź 0:3
(17:25, 16:25, 21:25)

Jedynka Aleksandrów Ł.: Mieszała, Michalkiewicz, Natanek, Kaliszuk, Wilk, Babicz, Nowakowska (libero), Jordanska i Kwiatkowska
Budowlani Łódź: Mikołajewska, Thompson, Dos Santos, Pycia, Delfines, Sikorska, Durajczyk (libero)