Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Piotr Kantor: Widać u nas brak zgrania

Piotr Kantor: Widać u nas brak zgrania

fot. archiwum

W dniu wczorajszym w Brazylii rozpoczęły się akademickie mistrzostwa świata w siatkówce plażowej. Polskę reprezentują dwie pary, zeszłoroczni wicemistrzowie AME Sebastian Sobczak i Piotr Janiak oraz Piotr Kantor wraz z Bartoszem Kujawiakiem.

Nasi reprezentanci odnieśli po dwa zwycięstwa i jednej porażce w grupach.

Jak oceniasz wasze pierwsze występy na AMŚ?

Piotr Kantor: Na pewno pomimo dwóch pierwszych zwycięstw i jednego przegranego meczu w grupie, razem z Bartkiem nie zaliczymy tych meczów do dobrych. Dużo się ganiamy na boisku, nie wiemy gdzie sobie dograć piłkę, żeby partnerowi było najwygodniej.Grasz z nowym partnerem, Bartkiem Kujawiakiem. Jak idzie wam wspólna gra?

Widać u nas gołym okiem brak zgrania na boisku, w sumie przed wyjazdem do Brazylii odbyliśmy ze sobą zaledwie dwa treningi.

Jak oceniasz poziom turnieju pod względem siatkarskim?

Poziom turnieju nie jest jakiś najwyższy, jednak z tych 24 par, które tutaj są, jest około 6-8 naprawdę fajnych, grających na wysokim poziomie. Są tutaj gracze, których można zaobserwować na WT, GS czy rozgrywkach młodzieżowych.

Czy turniej jest zorganizowany na najwyższym poziomie? Przecież każdy wie, że w siatkówce plażowej to właśnie zespoły brazylijskie stanowią czołówkę światową.

Pod względem organizacji wyobrażałem to sobie zdecydowanie inaczej, myślałem, że skoro jest to turniej w Brazylii, kraju słynącego ze świetnych siatkarzy plażowych, to będzie tutaj wszystko dopięte na ostatni guzik. A tutaj naprawdę jest parę niedociągnięć.

Co sądzisz o grze waszych kolegów, Sebastianie Sobczaku i Piotrze Janiaku?

Sebastian Sobczak i Piotr Janiak jest to dobra para, Piotr znany jest ze swojego czujnego bloku, a Sebastian ze swojej waleczności i nieprzewidywalności w obronie czy też ataku. Dzięki temu świetnie się wzajemnie uzupełniają i osiągają dobre wyniki (niedawno zdobyte wicemistrzostwo Polski w siatkówce plażowej w Niechorzu). Myślę, że na tym turnieju mogą bardzo wysoko zajść, jeżeli tylko wytrzymają kondycyjnie, ponieważ jest tutaj z tym bardzo ciężko. Jak na razie grają bardzo dobrą siatkówkę, a co będzie dalej, to najbliższe dni pokażą.

Wyniki w grupach:

GRUPA K
Sobczak/Janiak – Luciano/Alvaro (BRA) 0:2
Sobczak/Janiak – Cesebeer/Montgomery (USA) 2:0
Sobczak/Janiak – Basuhaib – Faltath (KSA) 2:0

GRUPA N
Kantor/Kujawiak – Alves/Silva (POR) 2:1
Kantor/Kujawiak – Ciatera/Figueroa(CHI) 2:0
Kantor/Kujawiak – Lenc/Pridal (CZE) 1:2

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved