Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Kwal. do ME K: Faworytki zwyciężają z dużą przewagą

Kwal. do ME K: Faworytki zwyciężają z dużą przewagą

W drugim turnieju kwalifikacyjnym do ME 2013 siatkarek siatkarki Rumunii, Chorwacji, Słowenii i Bułgarii postawiły swym rywalkom twarde warunki, zwyciężając z dużą przewagą. W rywalizacji "czyste konto" zachowały dotąd ekipy Rumunii i Bułgarii.

Grupa D:

W pierwszej partii drużyny toczyły zacięty pojedynek (18:18) i dopiero końcówka zadecydowała o wygranej podopiecznych A. Pedrova (25:21). Drugą odsłonę zdecydowanie lepiej rozpoczęły Rumunki, które od początku seta kontrolowały grę – w pewnym momencie prowadziły aż czternastoma punktami (20:6). Zawodniczki z Wielkiej Brytanii starały się z całych sił przeszkodzić swoim rywalkom w postawieniu kropki nad „i”, ale nie były w stanie odrobić wysokiej straty z początku partii. Trzeci i ostatni set rozpoczął się od wyrównanej gry obu zespołów – na drugiej przerwie technicznej siatkarki z Rumunii prowadziły tylko dwoma punktami (16:14). W końcówce seta jednak podopieczne Cooper’a popełniły zbyt wiele błędów, by myśleć o końcowym sukcesie. W drugim spotkaniu grupy D Chorwatki zdecydowanie pokonały Portugalię, która ani przez chwilę nie była w stanie nawiązać wyrównanej walki z rywalkami. W każdej partii drużyna z Chorwacji od początku kontrolowała przebieg gry i konsekwentnie wykorzystywała błędy przeciwniczek. Portugalki szczególnie często myliły się w ataku. Dzisiaj czeka nas pojedynek dwóch najmocniejszych zespołów w grupie D, który zadecyduje o końcowym układzie tabeli.

Rumunia – Wielka Brytania 3:0
(25:21, 25:17, 25:17)

Rumunia: Nucu (12), Rogonajinaru (7), Lapusneanu (13), Calota (1), Muresan (11), Onyejekwe (9), Manu (libero) oraz Nedelcu (1)
Wielka Brytania: Leaf (6), Wicks (2), Bragg (1), Beattie (8), Carter (9), Michel (6), Bertelli (libero) oraz Laybourne, Taylor (1), Newton (4) i Morgan

Portugalia – Chorwacja 0:3
(13:25, 14:25, 10:25)

Portugalia: Gomes (6), Santos (2), Lopes da Silva (5), Hurst (4), Costa, Tavares (1), Loureiro (libero) oraz Santos Machado (6), Baptista, Silva (libero) i Rodrigues
Chorwacja: Topić (6), Kaleb (9), Milos (13), Popović (12), Brcić (1) Alajberg (7), Malevic (libero) oraz Klarić i Kovacić (4)

Grupa E:

W grupie E rywalizacje od wygranej rozpoczęły ekipy ze Słowenii i Belgii. Słowenki po trwającym nieco ponad godzinę spotkaniu pokonały Czarnogórę. Pomimo wysokiej wygranej siatkarek O. Gorbachova, spotkanie obfitowało w emocje. Zawodniczki z Czarnogóry w pierwszym secie były o krok od wygranej, przegrywając ostatecznie na przewagi (25:27). W drugiej odsłonie Słowenki dosłownie zmiotły rywalki, pokonując je 25:11. Również w trzeciej partii siatkarki z Czarnogóry nie były w stanie znaleźć sposobu na dobrze dysponowane przeciwniczki – pomimo wyrównanego początku seta, końcówka należała do Słowenek, które wygrały 25:22 i całe spotkanie 3:0. W drugim pojedynku grupy E Belgijki pokonały 3:0 rywalki z Francji. Końcowy wynik nie oddaje przebiegu rywalizacji – spotkanie było bardzo wyrównane i zacięte. Ekipa z Francji jedynie w pierwszym secie przegrała zdecydowanie z rywalkami. W dwóch kolejnych odsłonach o końcowej wygranej decydowały dopiero końcówki, w których więcej zimnej krwi wykazały Belgijki. W końcowym sukcesie ekipy z Belgii ogromny udział miała Helene Rousseaux, która zdobyła szesnaście punktów.

Czarnogóra – Słowenia 0:3
(25:27, 11:25, 22:25)

Czarnogóra: Bokan (6), Otasević (3), Perović (4), Jakić (8), Ivanović (5), Milivojević (5), Raicević (libero) oraz Bojović, Perunicić, Vujadinović i Cvijović
Słowenia: Turnsek (5), Lenarcić (1), Kaucić (8), Kucej (6), Cvetanović (13), Potokar (12), Medeved (libero) oraz Blagne (2), Bozić i Valencić

Francja – Belgia 0:3
(19:25, 24:26, 25:27)

Francja: Bauer (7), Kloster (3), Souply (2), Rybaczewski (6), Steux (2), Schleck (15), Ortschitt (libero) oraz Tuifua, Orle (1), Rochelle i Druenne (2)
Belgia: Coolman (6), Dirickx (1), Heyrman (2), Leys (7), Aelbrecht (6), Rousseaus (11), Courtois (libero) oraz Vandesteene, Smits i Van de Vyver

Grupa F:

Kolejne zwycięstwo w kwalifikacjach do mistrzostw Europy kobiet odniosła ekipa z Bułgarii, która zdecydowanie pokonała rywalki z Łotwy 3:0. Spotkanie od samego początku przebiegało pod zdecydowane dyktando ekipy Marcello Abbondanzy – Bułgarki przeważały w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. W drugim pojedynku grupy F Czeszki pokonały zespół z Węgier – tym samym zrehabilitowały się za wcześniejszą porażkę z Bułgarią 2:3. Pierwszy set padł łupem Węgierek, które wygrały 25:21. Kolejne partie należały już jednak do rywalek, które z akcji na akcję grały coraz pewniej. Patrząc na wynik drugiego, trzeciego i przede wszystkim czwartego seta można uznać, iż porażka Czeszek w pierwszym secie była tylko wypadkiem przy pracy. W dniu dzisiejszym w grupie F Bułgarki podejmować będą Węgierki, natomiast ekipa z Czech zmierzy się z Łotwą.

Bułgaria – Łotwa 3:0
(25:14, 25:18, 25:10)

Bułgaria: Nenowa (3), Sabkowa (9), Rabadzijewa (9), Rusewa (9), Karakaszewa (7), Filipowa S. (11), Filipowa M. (libero) oraz Nikołowa (3), Kitipowa (2) i Dimitrowa (1)
Łotwa: Jursone (8), Tetere, Lece (7), Catlaksa (3), Lejina (4), Sorokina (3), Tihovska (libero) oraz Brice i Feldmane (3)

Czechy – Węgry 3:1
(21:25, 25:16, 25:17, 25:13)

Czechy: Kossaniowa (11), Pastulowa (9), Havlickowa (21), Monzoni (11), Muhlsteinowa (1), Havelkowa (14), Vincourowa (4), Bednarowa (libero) oraz Dostalowa i Jakubsowa
Węgry: Miklai (3), Milovits (5), Sandor (2), Pallag (10), Szeles (7), Liliom (15), Molcsanyi (libero) oraz Takacs (4), Vacsi, Talas (1), Dekany i Szivos (2)