Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Jolanta Studzienna: Pierwsza runda pokaże, na co nas stać

Jolanta Studzienna: Pierwsza runda pokaże, na co nas stać

fot. archiwum

Siatkarki Legionovii pierwszy raz w historii klubu powalczą o mistrzostwo Polski. Jednak jak przyznaje druga trenerka zespołu, Jolanta Studzienna, nie będzie łatwo, ponieważ są beniaminkiem, a w ORLEN Lidze grają drużyny z większymi budżetami.

Mamy nadzieję na pokazanie się w tym pierwszym sezonie z dobrej strony, jednak jesteśmy świadomi trudności związanych z rolą beniaminka. Będzie nam bardzo ciężko. Ekipy przystępujące do rozgrywek z tej pozycji mają zawsze trudniej, szczególnie jeśli – tak jak my – nie są mocarzami z ogromnym budżetem – powiedziała Gazecie Wyborczej Jolanta Studzienna.

Zespół został stworzony z myślą o awansie do najwyższej klasy. Taki zamysł towarzyszył nam od początków jego istnienia. Na sukces złożyli się po trosze wszyscy ludzie związani z klubem; poczynając od zawodniczek, przez trenerów, a na osobach odpowiedzialnych za sprawy organizacyjne kończąc. Cel od zawsze był tylko jeden – gra w ekstraklasie – podkreśliła Studzienna.

Mimo że klub nie ma wielkich tradycji ani nie posiada rekordowego budżetu, liczy na dobry start. – Premierowe mecze będą dla nas trudne psychicznie. Pierwsza runda pokaże, na co nas stać. Poziom na papierze nie zawsze pokrywa się z tym rzeczywistym. Do każdego spotkania podejdziemy jednak bez kompleksów – zapowiada druga trenerka, dla której będzie to pierwszy sezon w nowej roli. – Będzie to dla mnie zupełnie nowe doświadczenie. Na pewno dużo nauczę się u boku tak dobrego szkoleniowca jak Lalek, który posiada ogromną wiedzę o siatkówce – stwierdziła Studzienna.*więcej w serwisie gazeta.pl

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved