Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > IV Memoriał Agaty Mróz: „Rozgrzewka” Dynama Moskwa

IV Memoriał Agaty Mróz: „Rozgrzewka” Dynama Moskwa

W drugim spotkaniu IV Memoriału Agaty Mróz podopieczne Swietłany Ilicz bez większego trudu rozprawiły się z zespołem Alessandro Chiappiniego. W każdym aspekcie siatkarskiego rzemiosła Rosjanki przewyższały swoje dzisiejsze przeciwniczki.

W drugim spotkaniu dzisiejszego Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej na parkiecie pojawiły się zespoły Dynama Moskwa i Azerrailu Baku z polskim akcentem w postaci Mileny Radeckiej. Od pierwszych chwil spotkania lepszą grą na siatce wykazywały się Rosjanki, uzyskując dwupunktową przewagę. Pewna gra Jekatieriny Kriwiec blokiem wyprowadziła zespół Swietłany Ilicz na pierwszą przerwę techniczną z przewagą trzech punktów. Powoli rozkręcające się w meczu podopieczne znanego polskim kibicom Alessandro Chiappiniego po kilku skutecznych atakach Arielle Wilson zmniejszyły przewagę do jednego punktu (15:16). Po drugiej przerwie technicznej Maria Żadan, rozgrywająca moskiewskiego zespołu, rozrzucała piłki raz na lewo, raz na prawo, a jej koleżanki dopełniały formalności, umieszczając piłkę w polu przeciwnika. Przy stanie 20:23 Alessandro Chiappini poprosił o drugą już przerwę na żądanie. Reprymenda jakiej udzielił swoim zawodniczkom nie zmieniła postawy zespołu z Baku. Anna Makarowa kolejnym skutecznym blokiem zakończyła pierwszą odsłonę przewagą czterech punktów.

Pierwszy punkt drugiej partii padł łupem drużyny z Azerbejdżanu, podopieczne Swietłany Ilicz dzięki kąśliwej zagrywce szybko wyszły na prowadzenie i systematycznie je powiększały. O pierwszą przerwę techniczną zatroskany Chiappini poprosił już przy stanie 2:5. Po wznowieniu gry kolejne punkty padały łupem Sbornej. Na pierwszej przerwie technicznej Rosjanki prowadziły trzema oczkami, na kolejnej już sześcioma, by seta zakończyć atakiem po prostej w wykonaniu Natalii Gonczarowej-Obmoczajewej wynikiem 25:15.

Trzecia partia tego towarzyskiego spotkania, to „być albo nie być” dla podopiecznych Alessandro Chiappiniego. Do stanu 3:3 walka toczyła się punkt za punkt. Na pierwszej technicznej przerwie to już Rosjanki prowadziły czterema oczkami i stale powiększały przewagę. Skuteczne ataki Anny Makarowej i Jekatieriny Kriwiets, a także trudne zagrywki moskiewskiego zespołu poprowadziły podopieczne Swietłany Ilicz do zwycięstwa w drugim dzisiejszym spotkaniu. Trzecią partię Rosjanki zakończyły 25:18 i całe spotkanie wynikiem 3:0.

Jutrzejsze spotkanie dąbrowskiego MKS-u z moskiewskim Dynamem zapowiada się więc bardzo ciekawie. Polski zespół nie będzie miał łatwego zadania.

Azerrail Baku – Dinamo Moskwa 0:3
(21:25, 15:25, 18:25)

Składy drużyn:
Azerrail Baku: Anzanello, Matsuura, Wilson, Vendula, Lipicer, Radecka, Carocci (libero) oraz Grbac i Akiko
Dinamo Moskwa: Morozowa, Makarowa, Markowa, Żadan, Osmokrowicz, Kriwiets, Jeżowa (libero) oraz Gonczarowa i Akulova