Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Edyta Rzenno: Pracuję na dwa etaty

Edyta Rzenno: Pracuję na dwa etaty

fot. archiwum

Białostocki AZS pieczołowicie przygotowuje się do sezonu. Rozegrał mecz pokazowy z norweskim Stod Volley. Polska ekipa wygrała bardzo pewnie, a miała do dyspozycji tylko jedną środkową, Edytę Rzenno. Obecnie zespół uczestniczy w Fakro Cup.

– Cały czas byłam pod siatką. Normalnie robiłyśmy przejścia, jednak gdy miałam iść na zagrywkę, serwowała inna dziewczyna. Ja zostawałam w pierwszej linii, czyli grałam jakby za dwie środkowe – opowiada siatkarka, która do AZS wróciła po kontuzji i pobycie w zespole z Krakowa, a obecnie wraz z siedmioma innymi koleżankami udała się na turniej Fakro Cup. W poniedziałek do zespołu dołączą reprezentantki Trynidadu i Tobago, które walczą o awans na MŚ. W sparingu z zespołem Dariusza Marszałka trener Czesław Tobolski nie mógł skorzystać z kontuzjowanej Anny Łozowskiej, dlatego Edyta Rzenno była jedyną środkową. – Ciężko się zmobilizować na mecz z takim przeciwnikiem, ale ostatecznie spokojnie wygrałyśmy. I o to chodzi. Zobaczymy, jak poradzimy sobie w turnieju i pokazowym spotkaniu, jakie mamy rozegrać z Muszynianką – mówi Rzenno.

Nie da się ukryć, że turniej Fakro Cup będzie sporym wysiłkiem dla tak okrojonego zespołu. Dla mnie szczególnie. Lekko dokucza mi mięsień, ale to zrozumiałe, bo przez prawie dwa lata nie trenowałam, a teraz ćwiczę z pełnymi obciążeniami. Za to nie narzekam na kolano, które miałam kontuzjowane – i to najważniejsze. Mamy dużo grania w Fakro Cup, to dobrze. Dla mnie to może nawet za dużo, bo przecież podczas meczów pracuję na dwóch etatach – mówi środkowa AZS, która stwierdziła, że trzeba będzie powalczyć o wyjściową szóstkę. – Tego nie można być pewnym, bo jestem przekonana, że żadna z dziewczyn swojego miejsca nie odda za darmo. O pierwszą szóstkę trzeba będzie rywalizować.

*wywiad Miłosza Karbowskiego czytaj także na orlen-liga.plźródło: inf. własna, orlen-liga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved