Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Developres zmierzy się towarzysko z mistrzem Norwegii

Developres zmierzy się towarzysko z mistrzem Norwegii

fot. archiwum

W najbliższy poniedziałek 17 września o godzinie 19:00 drużyna Developresu Rzeszów po raz pierwszy rozegra mecz kontrolny we własnej hali. Jej przeciwnikiem będzie mistrz Norwegii, drużyna Stod Volley, prowadzona przez Dariusza Marszałka.

W drużynie mistrza Norwegii nie tylko osoba znanego i lubianego trenera jest polskim akcentem. Od tego sezonu grę norweskiej drużyny poprowadzi znana z występów w mieleckiej Stali Paulina Szpak oraz zakontraktowana już przed nowym sezonem z Trzebnicy do Mielca Aleksandra Szymańska. Obydwie zawodniczki dość niespodziewanie opuściły Mielec w okresie przygotowawczym i podpisały kontrakty w Norwegii.

Najdłużej z wszystkich zawodniczek z polskim pochodzeniem w drużynie Dariusza Marszałka występuje Monika Szulc, która przez kilka lat grała w lidze akademickiej USA. Dużym wzmocnieniem będzie w tym sezonie dla norweskiego zespołu Yudit Pumeriega de Leon, która trenowała z rzeszowską drużyną przez kilka dni. Była reprezentantka Kuby juniorek ma już za sobą wszystkie problemy natury proceduralnej i wszystko wskazuje na to, że w najbliższym sezonie będzie zawodniczką mistrza Norwegii. W miejsce Justine Landi, znanej z występów w PTPS Piła, która w ubiegłym sezonie reprezentowała zespół z Oslo, do ekipy trenera Marszałka dołączyła Ariola Prega (Albania), która ma za sobą występy w ligach uniwersyteckich USA oraz we francuskiej PRO A.

Asystentem trenera Marszałka w tym sezonie będzie portugalski szkoleniowiec Andre Fernando Sa, który uczestniczył w przygotowaniach do eliminacji ME z zespołem Portugalii. Od nowego roku do zespołu ma dołączyć jego żona, brazylijska rozgrywająca Amanda Menazes.Kluby uzgodniły, że drugi sparing odbędzie się 22 września o godzinie 18:30, również w hali IV LO w Rzeszowie przy ulicy J. Dąbrowskiego 82. Być może w następnym tygodniu dojdzie jeszcze do jednego sparingu, ale w tej chwili nie uzgodniono jeszcze konkretnej daty.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved