Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Z Warszawy do Bundesligi?

Z Warszawy do Bundesligi?

fot. archiwum

Wiele na to wskazuje, że z Warszawy do Bundesligi przeprowadzi się wychowanek MOS-u Wola Warszawa, Alan Wasilewski. Pozyskaniem środkowego stołecznej drużyny żywo zainteresowany jest beniaminek niemieckiej ekstraklasy, VC Drezno.

Gdyby transfer dwudziestojednoletniego Alana Wasilewskiego doszedł do skutku, byłby to ogromny sukces klubu z warszawskiej Woli, który od lat zajmuje się siatkarskim szkoleniem młodzieży. Młody środkowy od kilku sezonów z powodzeniem występuje w pierwszym zespole MOS-u Wola Warszawa. Teraz ma szansę otworzyć kolejny rozdział sportowej kariery. – Wszystko dzięki trenerowi Krzysztofowi Wójcikowi, do którego napisał szkoleniowiec z Drezna, pytając się, czy nie ma jakiegoś środkowego do polecenia. Trener zapytał mnie, czy nie chciałbym pojechać do Niemiec na testy – bez chwili wahania się zgodziłem – tłumaczy zainteresowanie swoją osobą Alan Wasilewski.

Zawodnik spędził w stolicy Saksonii pięć dni, biorąc wraz z zespołem udział w jednym turnieju i jednym sparingu. – Pod koniec turnieju Niemcy powiedzieli, że spodobała się im moja gra – mówi środkowy MOS-u Wola Warszawa.  – Dostałem tydzień na zastanowienie się, czy chcę u nich grać. Zdecydowałem, że chcę grać i teraz czekam na zgodę PZPS na grę w Bundeslidze i porozumienie się w kwestii kontraktu – dodaje. Gdyby transfer Wasilewskiego „wypalił”, dwudziestojednolatek z Warszawy byłby jedynym obcokrajowcem w barwach VC Drezno. – To będzie pierwszy sezon zespołu w ekstraklasie. Jest to młoda drużyna, a większość zawodników ma 20-22 lata, jedynie jeden z chłopaków to doświadczony siatkarz mający 34 lata – kończy Alan Wasilewski.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved