Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > W Łodzi zadowoleni z przyjazdu Courtney Thompson

W Łodzi zadowoleni z przyjazdu Courtney Thompson

fot. archiwum

- Siatkówka to moja pasja, a nie tylko zawód, kocham grać - mówi Amerykanka Courtney Thompson, nowa rozgrywająca Budowlanych, która od razu po przylocie pojechała na zgrupowanie do Spały. W piątek i sobotę łodzianki zagrają na turnieju w Legionowie.

Kiedy Courtney przyjechała do Spały, spytałem ją, czy chce odpocząć po podróży, a ona na to: nie, wolę iść na siłownię, poćwiczyć z drużyną – mówi Marcin Chudzik, menedżer Budowlanych i prezes spółki. – Na pierwszym treningu z piłkami też nas zaskoczyła. Zwykle nowe rozgrywające chcą najpierw grać wysokie piłki i stopniowo, przez kilka dni, wprowadzają nowe elementy techniczne w wystawie. Courtney natomiast od razu chciała grać wszystko: szybką piłkę, krótką, wysoką wystawę, bez różnicy. Jestem przekonany, że będzie pozytywną osobowością w naszej drużynie.

Z przyjazdu Courtney najbardziej zadowolony jest trener Maciej Kosmol, bo wreszcie ma drużynę w komplecie. – Dopiero teraz, mając dwie rozgrywające, będzie można organizować właściwe treningi w hali, grać sześć na sześć, ustawić całą pracę nad taktyką – mówi Maciej Kosmol. Uradowana była także druga rozgrywająca Marta Wójcik.Rywalizacji nie boję się i mówię to zupełnie szczerze – zadeklarowała na wstępie „Bouli”, jak nazywają Martę koleżanki z drużyny. – Będzie mobilizować i mnie, i Courtney, a drużyna może mieć z tego tylko korzyści. Przede wszystkim jednak będzie się nareszcie lepiej trenować, bo kiedy byłam sama i musiałam rozdzielać piłki na cały zespół, to było mi naprawdę ciężko.

Więcej w Dzienniku Łódzkimźródło: Dziennik Łódzki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved