Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Pracowity wrzesień siatkarek ŁKS Commercecon Łódź

Pracowity wrzesień siatkarek ŁKS Commercecon Łódź

fot. archiwum

Siatkarki ŁKS Łódź weszły właśnie w drugą fazę przygotowań do drugoligowego sezonu. Teraz przed podopiecznymi trenera Michała Cichego wiele gier kontrolnych oraz ćwiczenie taktyki i zgrywanie całkiem nowego zespołu, jaki został zbudowany w Łodzi.

Drugoligowy ŁKS Commercecon Łódź będzie miał w nadchodzącym sezonie aż siedem nowych zawodniczek. Do drużyny dołączyły: Katarzyna Machnicka (Łubis) z Budowlanych Toruń, Agnieszka Wołoszyn i Karolina Suwińska (z Łaskovii Łask), Karolina Kłodzińska i Klaudia Gajewska (z MMKS Łęczyca), a także powracające po przerwie do gry Katarzyna Buchalska i Paulina Rolińska. Po ubiegłosezonowej walce do końca o utrzymanie, tym razem cele ŁKS są o wiele wyższe – zespół chce walczyć w górnej części tabeli grupy 3 II ligi.

Łodzianki do 13 sierpnia przygotowywały się do sezonu na własnych obiektach, ostatnie 10 dni sierpnia spędziły pracowicie na obozie przygotowawczym w Sędziejowicach. Dopiero w ostatnią sobotę po raz pierwszy w nowym składzie wyszły na boisko. Na turniej do Wodzisławia Śląskiego pojechały jednak bez narzekającej na drobny uraz Klaudii Gajewskiej oraz Katarzyny Machnickiej, która dostała tydzień wolnego z uwagi na swój ślub. Mimo tego łodzianki zaprezentowały się z dobrej strony i było widać, że w zespole drzemie spory potencjał. ŁKS pokonał na turnieju Zorzę Wodzisław Śląski i SMS 2LO Opole, uległ jednak w ostatnim meczu zespołowi MKS Świdnica. – Za szybko uwierzyłyśmy w zwycięstwo. Świdnica zagrała na luzie, my też, chyba za mocno. W najważniejszych momentach zaczęłyśmy psuć proste piłki i to zadecydowało o naszej porażce – mówiła po meczu kapitan ŁKS, Katarzyna Buchalska.Zabrakło elementów, nad którymi jeszcze nie pracowaliśmy. Było też widać zmęczenie, to był trzeci mecz tego dnia, coś nie zaskoczyło i przegraliśmy – dodał trener Michał Cichy.Na pewno ten tydzień jeszcze pociągniemy te ciężkie treningi, potem przestawimy się na pracę nad dynamiką i szybkością, dopracowywać też będziemy elementy taktyczne i techniczne.

Jeszcze sporo pracy przed nami, dwa turnieje, mecze towarzyskie. Musimy jeszcze sporo pracować, dobrze, że do pierwszego meczu w lidze jest jeszcze sporo czasu – mówi Katarzyna Buchalska. – Liczę, że naszym dużym atutem będzie zgranie zespołu – dodaje. Za dwa tygodnie łodzianki wyjeżdżają do Warszawy, gdzie wezmą udział w Memoriale Krzysztofa Kowalczyka. W turnieju tym zagrają również Siódemka Legionovia (ORLEN Liga), Sparta Warszawa (I liga), a także AZS Politechnika Warszawska, AZS AWF Warszawa, AZS LSW Warszawa, Joker Świecie i Piast Szczecin (II liga). – Będzie to bardzo mocno obsadzony turniej, z czego się niezwykle cieszymy. Będziemy chcieli każdy mecz tam zagrać najlepiej jak potrafimy i w każdym eliminować błędy z poprzedniego spotkania. Stawka drużyn będzie w Warszawie bardzo mocna, my spróbujemy się skoncentrować na poszczególnych meczach – mówi trener Michał Cichy. Kilka dni po warszawskim turnieju łodzianki rozegrają sparing z pierwszoligowym zespołem Jedynki Aleksandrów Łódzki. Na dwa tygodnie przed startem ligi ŁKS zagra jeszcze w turnieju o Puchar Prezesa Firmy Commercecon – na razie trwa kompletowanie obsady tego turnieju.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved