Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > MKS Kalisz zaprezentował nową drużynę

MKS Kalisz zaprezentował nową drużynę

fot. archiwum

W poniedziałkowy wieczór, tradycyjnie w restauracji „Pod Orzechami" nastąpiła uroczysta prezentacja nowej siatkarskiej drużyny MKS Kalisz. Zespół został całkiem odmieniony, bowiem ekipę zasiliło wielu młodych zawodników.

Kadra MKS Kalisz będzie liczyła dwunastu siatkarzy, została ona znacznie przekształcona, bowiem odeszło wielu doświadczonych zawodników, m.in. Michał Makowski, Błażej Kuna i Patryk Spychała. W ich miejsce przyszli młodzi, niezwykle ambitni siatkarze, którzy będą bronić barw ekipy z Kalisza. Są to rozgrywający Michał Pękalski (TSV Mansard Sanok), środkowy Tobiasz Piechociński (Maraton Świnoujście) i dwóch byłych już zawodników pierwszoligowego Ślepska Suwałki – 20-letni przyjmujący Jakub Rohnka i 19-letni środkowy Bartosz Konieczny. – Drużyna jest znacznie przebudowana, w tym sezonie stawiamy na młodość. Wiemy, że czeka nas dużo ciężkiej pracy, ale praca z taką młodzieżą to sama przyjemność – powiedział pierwszy szkoleniowiec MKS Kalisz, Marian Durlej.

– Bardzo solidnie przepracowaliśmy okres przygotowawczy, a naszą obecną dyspozycję sprawdzimy w najbliższym turnieju, zorganizowanym w Kaliszu. Miejmy nadzieję, że dobrze w nim zagramy – twierdzi Krzysztof Porada, który został wybrany nowym kapitanem. Poza nim w zespole zostali: Dawid Kowalewski, Michał Lipa, Mateusz Skadłubowicz, Michał Wroniecki i Bartosz Łazarowicz. Do pierwszej drużyny zostali włączeni Marcin Ozdowski i Jakub Klimański. Niemal wszyscy siatkarze są lub będą studentami kaliskiej uczelni PWSZ, a to oznacza, że średnia wieku drugoligowca z Kalisza wynosi zaledwie 20,5 lat.

– Jestem w Kaliszu ponad miesiąc, przygotowania odbywały się w bardzo dobrych warunkach. Atmosfera i osoby w naszej ekipie są naprawdę w porządku. Okres przygotowawczy uważam za w pełni zrealizowany – powiedział nowy nabytek kaliszan, Michał Pękalski.Żadnych konkretnych celów ekipa Mariana Durleja i Andrzeja Płócienniczaka postawionych na razie nie ma. – Chcemy zdobyć jak największą ilość punktów. Po turnieju w Kaliszu ocenimy, na co nas stać w naszej grupie i o jaką konkretnie lokatę będziemy walczyć – zakończył Durlej.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved