Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Mirosław Zawieracz: Widać efekty naszej pracy

Mirosław Zawieracz: Widać efekty naszej pracy

fot. archiwum

Siatkarki PTPS-u Piła wygrały turniej towarzyski w Bobolicach, pokonując ekipy Chemika Police, Siódemki Legionovii i Pałacu Bydgoszcz. - Zwycięstwo cieszy, ale nie jest ono najważniejsze - ze skromnością w głosie przyznaje trener pilanek, Mirosław Zawieracz.

Już pierwszy dzień turnieju był dla nas bardzo zwariowany – śmieje się trener PTPS-u. – Z Piły wyjechaliśmy o ósmej rano, docierając na miejsce na pierwszy mecz z Chemikiem. Niemal wychodząc z autokaru, rozegraliśmy pięć setów z policzankami. Cieszy to, że dziewczynom zaraz po podróży udało się zmobilizować i wygrać – przyznaje Mirosław Zawieracz, który zaraz po pojedynku z ekipa Mariusza Wiktorowicza zabrał drużynę do hotelu. – Tam również tempo było ogromne. Rzuciliśmy torby, zjedliśmy obiad i już musieliśmy wracać na halę, bo czekał nas kolejny mecz – wspomina szkoleniowiec pilanek.

Po południu przeciwnikiem PTPS-u był beniaminek z Legionowa, z którym podopieczne Mirosława Zawieracza wygrały 3:1. – Bardzo dobrze się stało, że pierwszego dnia wygraliśmy dwa mecze. To wniosło w nasze szeregi dużo spokoju. W niedzielę również schodziliśmy niepokonani. Dzięki zwycięstwu 3:1 nad Pałacem zapewniliśmy sobie pierwsze miejsce w turnieju – mówi trener zespołu z Piły. – Zwycięstwo w Bobolicach cieszy, ale nie jest ono najważniejsze. Najistotniejsze jest to, że ciężko pracujemy i powoli widać już pierwsze efekty tej pracy – dodaje Zawieracz.

Szkoleniowiec PTPS-u podkreślał, że w zespole bardzo szybko zaaklimatyzowały się nowe zawodniczki. – Z częścią zespołu pracujemy już drugi sezon. Z kolei dziewczyny, które dołączyły do drużyny latem, w mig pojęły naszą filozofię gry, długo nie trzeba było tłumaczyć im naszych założeń taktycznych – cieszy się Mirosław Zawieracz.  – Od początku przygotowań zespół pokazuje charakter i wolę walki. Jeżeli uda nas się takie podejście do pracy utrzymać, a także dołożyć kilka elementów, nad którymi trenujemy, będziemy naprawdę mocnym zespołem – dodaje trener zespołu z Piły.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved