Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Marcin Wojtowicz: Wisła będzie walczyć na 100% możliwości

Marcin Wojtowicz: Wisła będzie walczyć na 100% możliwości

fot. archiwum

- Mamy dużo do zaoferowania. Stać nas na walkę i postawienie bardzo trudnych warunków każdemu przeciwnikowi. Na boisku będziemy walczyć z każdym na 100% swoich możliwości - zapewnia trener AGH Galeco Wisły Kraków, Marcin Wojtowicz.

Wisła od kilku tygodni przygotowuje się do ponownego debiutu w rozgrywkach I ligi kobiet. Jak pan ocenia dotychczasowy czas spędzony w hali i na siłowni?

Marcin Wojtowicz: Okres przygotowań przebiega zgodnie z planem. Wydaje się, że wszystko idzie w dobrym kierunku, ale pewności nabierzemy dopiero w trakcie walki o punkty. Wtedy praca, którą wykonaliśmy w sierpniu, jak również przez pierwsze tygodnie września, powinna przynieść wymierny efekt.

W ostatnim czasie gracie sporo meczów kontrolnych. Czy gra zespołu zaczyna wyglądać już tak, jak pan sobie założył?Po pracy nad ogólnym rozwojem motoryki przyszedł czas na siatkówkę. To, co wypracowujemy na treningach, staramy się konfrontować z innymi drużynami. Teraz mamy dość szalony okres, gdyż wszyscy grają ze wszystkimi i żeby nie wypaść z tej „karuzeli”, trzeba również sparować jak najwięcej. Na początek zagraliśmy z kilkoma przeciwnikami z II ligi kobiet, później przyszedł czas na rywalizacje z bezpośrednimi przeciwnikami z I ligi. Możliwe są również sparingi z ekipami z ekstraklasy.

Założyliśmy sobie, że każdy następny mecz ma być lepszy od poprzedniego. To są początki, więc nasza gra nie wygląda jeszcze tak, jak bym chciał, ale wszystko wydaje się iść w dobrym kierunku. Ostatni sparing z AZS-em WSBiP KSZO Ostrowiec Św. wypadł już zupełnie nieźle. Mam nadzieję, że kolejne będą już tylko lepsze.

W istocie. Tempo macie iście szalone. W środę jedziecie do Ostrowca Św., a następnie startujecie w międzynarodowym turnieju Fakro Cup. Czego spodziewa się pan po tych meczach?

Tak jak już mówiłem. Sparingi maja na celu konfrontacje, w których będziemy obserwowali, w którym miejscu jesteśmy. Co trzeba poprawić, na co zwrócić szczególna uwagę. Jutro gramy w Ostrowcu Św. Jest to nasz rywal w I lidze i bardzo dobry moment, żeby zobaczyć, co zrobiliśmy w ciągu ostatniego tygodnia (przed tygodniem oba zespoły sparowały w Krakowie – przyp. red.). Jest czas, żeby jeszcze coś innego dopracować. W weekend Fakro Cup i rywalizacja z bardzo wymagającymi rywalami. Aby się rozwijać, musimy przed sobą stawiać trudne cele, które będą wymagały od nas wspięcia się na maksimum możliwości. Takich, na które nas w tej chwili stać. Ostatnim sprawdzianem będzie turniej „Srebrna Siatka” u nas w Krakowie. Będą to ostatnie przymiarki, a w zasadzie próba generalna przed inauguracją rozgrywek. Gościć będziemy drużyny wymieniane w gronie faworytów I ligi. Będzie bardzo ciekawie. Wszyscy chcemy jak najlepiej wypaść.

Jak by scharakteryzował pan swój zespół?

Mamy bardzo ciekawy zespół, a Wisła ma dużo do zaoferowania. Stać nas na walkę i postawienie bardzo trudnych warunków każdemu przeciwnikowi. Wychodząc na boisko, będziemy walczyć z każdym na 100% swoich możliwości.

 

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved