Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Marcin Waliński: Dla mnie to przepaść

Marcin Waliński: Dla mnie to przepaść

fot. archiwum

Ma 22 lata, a na koncie medale mistrzostw Polski kadetów i juniorów. W minionym sezonie cieszył się z triumfu w Młodej Lidze, a teraz coraz śmielej puka do drzwi PlusLigi. - Nie boję się wyzwań - przyznaje Marcin Waliński.

Podczas zakończonego w miniony weekend Memoriału Arkadiusza Gołasia został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju. – Czułem się niezwykle wyróżniony. Cały ten turniej był wyjątkowy. Delecta zwyciężyła, pokonaliśmy Skrę Bełchatów i do tego jeszcze ta nagroda dla mnie – przyznał w rozmowie z portalem sport.pl Marcin Waliński, przyjmujący bydgoszczan.

Konkurencja do gry na tej pozycji jest w ekipie znad Brdy bardzo ostra. 22-latek zaznacza jednak, iż nie jest to dla niego problemem. – Nie boję się wyzwań. Myślę, że pokazałem trenerom, kolegom, że potrafię wejść na parkiet i pomóc drużynie, zastępując Stephana Antigę – stwierdził Waliński, podkreślając jednocześnie, jaką rolę w drużynie Piotra Makowskiego pełni Francuz. – To profesjonalista w pełnym tego słowa znaczeniu. Każdy z nas się dużo od niego uczy, nawet trener. Stephane doradza nam, pomaga. Sporo osiągnął jako siatkarz, a nie ma w nim żadnego gwiazdorstwa.

Przyjmujący bydgoszczan pierwsze młodzieżowe sukcesy zaczął odnosić w barwach Skry Bełchatów, kiedy na przełomie lat 2006-2009 sięgał po złoto mistrzostw Polski kadetów oraz brąz wśród juniorów. Przed rokiem, już jako zawodnik Delecty, stanął na najniższym stopniu podium Młodej Ligi, a w minionym sezonie triumfował w tych rozgrywkach. Jak jednak sam przyznaje, różnica w porównaniu z PlusLigą jest ogromna. – Dla mnie to przepaść. W Młodej Lidze tylko nieliczni zawodnicy mieli za sobą sporadyczne występy w PlusLidze. Więc trudno to w ogóle porównywać – powiedział portalowi sport.pl.źródło: inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved