Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Dante Amaral chce zagrać na IO w Rio de Janeiro

Dante Amaral chce zagrać na IO w Rio de Janeiro

fot. archiwum

Po zakończonych 12 sierpnia igrzyskach olimpijskich  słyszało się głównie o gwiazdach, które zdecydowały się zakończyć karierę. Giba, Sergio, Siergiej Tietiuchin, Ricardo - to tylko niektóre przykłady. Jednak nie wszyscy wielcy siatkówki zdecydowali się na ten krok.

Chęć występu na igrzyskach w Rio de Janeiro wyraził Dante Amaral. Urodzony w 1980 roku gwiazdor stwierdził jasno: – Chcę to kontynuować. Zawodnik zapowiedział, że jest do dyspozycji trenera Bernardo Rezende podczas igrzysk w 2016 roku. Obecnie sportowiec przechodzi rehabilitację kolana. W trakcie Igrzysk Olimpijskich w Londynie siatkarz RJX Rio de Janeiro poczuł ból w prawym kolanie i brano pod uwagę nawet możliwość operacji. Ostatecznie jednak po powrocie do Brazylii (ze srebrnym medalem) zdecydowano się na fizjoterapię.

Butów na kołku nie zamierza zawieszać także Rodrigao. Brazylijski środkowy, który ostatnio borykał się z kontuzjami, myśli o występie w Rio de Janeiro. Rozważa nawet możliwość gry nie na hali, a na plaży. Po powrocie z Londynu zawodnik długo nie mógł znaleźć klubu. Ostatecznie zagra w katarskim Al-Rayyan, ale tylko przez krótki czas, podczas Klubowych Mistrzostw Świata, po których z powrotem uda się  trenować do swojej ojczyzny. Obecnie szlifuje formę w brazylijskim Santos.

 źródło: globoesporte.globo.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved