Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Bartłomiej Neroj: Wygląda to na razie nie najgorzej

Bartłomiej Neroj: Wygląda to na razie nie najgorzej

fot. archiwum

Po wygranym przez Czarnych Radom turnieju towarzyskim portal RadomSport.pl rozmawiał z nowym rozgrywającym radomskiego zespołu, Bartłomiejem Nerojem. - Determinacji na pewno nam w tym sezonie nie zabraknie - mówi zawodnik.

Adam Mąkosa (RadomSport.pl): Dwa gładkie zwycięstwa, przeciwnicy nawet na chwilę nie byli w stanie wam zagrozić. Jak podsumujesz wasz występ w obu spotkaniach?

Bartłomiej Neroj: – Były to nasze pierwsze sparingi na własnym obiekcie. Wcześniej graliśmy jeszcze w Warszawie z Politechniką. Na pewno nie są to dla nas łatwe mecze, ponieważ dopiero „schodzimy” z cięższych obciążeń na treningach. Widać, że momentami brakuje nam jeszcze zgrania, jest trochę niedokładności w naszej grze, ale na pewno nikomu w zespole nie brakuje woli walki i chęci zwyciężania w każdym, nawet sparingowym meczu. Mamy nad czym pracować, ale od tego właśnie jest okres przygotowawczy. W tej początkowej fazie wygląda to na razie nie najgorzej.

Po awansie do zespołu dołączyło kilku nowych zawodników, wśród nich także ty. Jak podkreśla trener Stępień, jesteście na etapie zgrywania zespołu. Jeśli chodzi o pozycję rozgrywającego, jest to szczególnie trudne zadanie. Jak ta aklimatyzacja w nowym zespole przebiega w twoim przypadku?Wszystko przebiega bardzo sprawnie i w pozytywnej atmosferze. Mamy naprawdę ciekawy, wyrównany zespół. Z niektórymi zawodnikami miałem już okazję grać wcześniej w innych klubach, dlatego doskonale się znamy, a z pozostałymi na razie się „docieramy”, ale wszystko wygląda obiecująco i zmierza w dobrym kierunku. Cały czas poprawiamy błędy, które siłą rzeczy pojawiają się jeszcze w naszej grze, ale z każdym meczem będzie ich coraz mniej.

Na co w takim razie będzie stać Czarnych w tym sezonie? Czego możemy się po was spodziewać?

– Na pewno nasz cel jest taki, aby wygrywać każdą piłkę, każdy punkt, set i mecz i kroczyć od zwycięstwa do zwycięstwa. Nie zakładamy sobie jakichś sztywnych celów czy miejsc, które za wszelką cenę musimy osiągnąć. Nie wybiegamy tak daleko w przyszłość, a głównym naszym celem jest to, żeby walczyć o każdą pojedynczą piłkę w każdym meczu. Takiej determinacji na pewno nam w tym sezonie nie zabraknie.

*Rozmawiał Adam Mąkosa (RadomSport.pl)

źródło: RadomSport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved