Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Swietłana Ilić trenerką Dynama Moskwa

Swietłana Ilić trenerką Dynama Moskwa

fot. archiwum

Swietłana Ilić, urodzona w Serbii trenerka Volero Zurych oraz reprezentacji Szwajcarii, w najbliższym czasie przeniesie się do Rosji. Ma ona zostać szkoleniowcem czołowej drużyny żeńskiej Superligi, ekipy Dynama Moskwa.

Klub ten, po niedawnej tragicznej śmierci trenera Siergieja Owczynnikowa, rozpoczął poszukiwania osoby, która zajęłaby jego miejsce. Zainteresowano się właśnie Swietłaną Ilić. Władze szwajcarskiej drużyny, z którą była do tej pory związana, przychylnie ustosunkowały się do jej odejścia. – Całkowicie wspieramy Swietłanę. Jesteśmy zaszczyceni, że to właśnie nasza trenerka dostała taką znakomitą szansę, aby doskonalić swoje umiejętności – powiedział prezes Volero Zurch, Stav Jacobi.To potwierdzenie dobrej reputacji Volero oraz jakości naszej pracy – dodaje.

Swietłana Ilić jeszcze dzisiaj opuści Zurych. W Moskwie będzie pracować z jednymi z najlepszych na świecie siatkarkami. Trenerka nie może się już doczekać, kiedy podejmie to wyzwanie. – To niesamowite zostać wybranym przez Dynamo Moskwa. Zaczynam nowy rozdział w moim życiu i z niecierpliwością czekam na to doświadczenie – mówi podekscytowana Ilić.Nie jest mi łatwo opuszczać Volero tuż przed rozpoczęciem ligi – dodaje. Zmiana barw klubowych nie wpłynie na pracę z reprezentacją. Swietłana Ilić nadal pozostanie trenerką Szwajcarii, która w 2013 roku razem z Niemcami będzie gospodarzem Mistrzostw Europy.

źródło: CEV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved