Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Radosław Zbierski już nie może się doczekać debiutu w PlusLidze

Radosław Zbierski już nie może się doczekać debiutu w PlusLidze

fot. archiwum

- Na zapleczu PlusLigi już nie widziałem dla siebie możliwości dalszego rozwoju i chyba w stosunku do siebie nic więcej z grania tam bym nie wyciągnął - mówi Radosław Zbierski, który do Jastrzębskiego Węgla przeszedł z Jadaru Siedlce.

Mniej niż miesiąc dzieli nas od inauguracji ligi, za tobą pierwsze sparingi w barwach Jastrzębskiego Węgla. Rodzi się trema?

Radosław Zbierski:(śmiech) Tak, to prawda, liga rusza szóstego października, więc zostało mało czasu. Szczerze mówiąc, już nie mogę się doczekać i absolutnie nie ma żadnej tremy.

W wywiadzie dla oficjalnej strony swojego nowego klubu powiedziałeś, że w ostatnim sezonie czułeś, że w pierwszej lidze nie możesz się dalej rozwijać. Jakie są twoje wrażenia po pierwszych tygodniach zajęć w jednym z najlepszych klubów świata?Tak, to prawda, na zapleczu PlusLigi już nie widziałem dla siebie możliwości dalszego rozwoju i chyba w stosunku do siebie nic więcej z grania na tym szczeblu rozgrywkowych bym nie wyciągnął. Pod względem organizacji, sztabu szkoleniowego, jakości treningu, podejścia chłopaków do zajęć, różnice między PlusLigą a pierwszą ligą widoczne są gołym okiem.

Jak przebiegała twoja aklimatyzacja w mieście i klubie? Wiem, że ułatwili ci ją koledzy, którzy już wcześniej grali w barwach Jastrzębskiego Węgla.

Nie miałem najmniejszych problemów z aklimatyzacją. Z nowym miejscem pomogli mi się oswoić Mateusz Malinowski i Łukasz Polański, których znałem wcześniej bardzo dobrze i reprezentowaliśmy już razem inne kluby.

Pierwszy raz od dłuższego czasu liczba obcokrajowców w PlusLidze zmalała w stosunku do liczby Polaków. Jak sądzisz, jest to dobry prognostyk dla naszej siatkówki?

Patrząc pod kątem reprezentacji, jest to na pewno bardzo dobry prognostyk dla polskiej siatkówki. Jest więcej miejsc dla młodych, ambitnych ludzi, którzy będą mogli uczyć się od bardziej doświadczonych kolegów na najwyższym światowym poziomie, co zapewne przyniesie sukcesy.

Cały wywiad Macieja Szewczyka na stronie kps.siedlce.pl

źródło: kps.siedlce.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved