Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Marian Kardas: Poniosą siatkarskiej oświaty kaganek

Marian Kardas: Poniosą siatkarskiej oświaty kaganek

fot. archiwum

W ostatnich dniach w hali widowiskowo-sportowej MG Sport i auli przy Gimnazjum nr 1 w Murowanej Goślinie odbyła się Konferencja Szkoleniowa Siatkarskich Ośrodków Szkolnych oraz Trenerów i Instruktorów Młodzieżowych Klubów Siatkówki.

W Konferencji Szkoleniowej dla Siatkarskich Ośrodków Szkolnych wzięła udział ponad 140-osobowa grupa nauczycieli, fizykoterapeutów i koordynatorów wojewódzkich ze szkół i województw objętych ww. programem, a w konferencji dla trenerów i instruktorów ponad 100-osobowa grupa szkoleniowców. Program upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży w zakresie piłki siatkowej przedstawili Waldemar Wspaniały i Marek Bykowski. W roli wykładowców wystąpili Alojzy Świderek, Zbigniew Krzyżanowski, Wojciech Kasza, Krzysztof Felczak, Maciej Kosmol i Ryszard Biernat.

Przechodzimy od słów do czynów. Czas teorii mamy za sobą. Teraz należy zakasać rękawy i brać się do codziennej roboty – powiedział Waldemar Wspaniały, szef programu upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży w zakresie piłki siatkowej na lata 2012-2015. – Jak widać, jest to olbrzymie przedsięwzięcie, które nie ma odpowiednika w polskim sporcie. Ruszyło na początku września w 128 szkołach w Polsce – dodał. Spotkanie ocenił również jeden z koordynatorów Programu SOS, Zbigniew Krzyżanowski. – Rozmawiamy m.in. o wdrażaniu zunifikowanego programu szkolenia w całej w Polsce, o indywidualnej pracy z uczniem i z najzdolniejszą młodzieżą. W Murowanej Goślinie spotkali się nauczyciele z zachodniej części Polski. Dla nauczycieli ze wschodniej takie szkolenie rozpocznie się za tydzień w Nowym Dworze Mazowieckim – poinformował były trener reprezentacji kobiet.

Jednym ze słuchaczy w Murowanej Goślinie był również mistrz świata Stanisław Gościniak, który pracuje w częstochowskim 9. Liceum Ogólnokształcącym im. Norwida. Zostało ono objęte Programem SOS. – Nic, tylko można przyklasnąć znakomitej inicjatywie Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Nie mam wątpliwości, że przyniesie ona wymierne efekty dla naszej dyscypliny sportu – ocenił Stanisław Gościniak. W gronie trenerów obecnych na konferencji był m.in. były reprezentant Polski Marian Kardas. – Cały program oraz Siatkarskie Ośrodki Szkolne są przedsięwzięciem gigantycznym. W Murowanej Goślinie dokształcało się wielu młodych ludzi, którzy są dopiero u progu trenerskich karier. Oni poniosą w Polskę siatkarski kaganek oświaty. Nie mam wątpliwości, że adepci naszej dyscypliny sportu skorzystają z tej wiedzy – powiedział Marian Kardas. W Murowanej Goślinie reprezentował on Chemika Bydgoszcz. Był jednym z trzech szkoleniowców z tego zasłużonego nie tylko w młodzieżowej siatkówce klubu. – Otrzymaliśmy wiele potrzebnej teoretycznej wiedzy. Były też zajęcia na hali. Uczestnicy kursokonferencji zobaczyli, jak ma wyglądać profesjonalny trening. Był to bardzo pożyteczny czas dla ponad dwustu trenerów – dodał.



źródło: Głos Wielkopolski, inf. prasowa, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved