Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > M. Winiarski: Będziemy walczyć, a jaki będzie rezultat – zobaczymy

M. Winiarski: Będziemy walczyć, a jaki będzie rezultat – zobaczymy

fot. archiwum

- Liga w tym roku będzie jeszcze ciekawsza. Myślę, że pięć zespołów znowu będzie walczyło o najwyższe lokaty. Będzie ciężko. Nie powiem nic odkrywczego, z roku na rok jest trudniej - mówi Michał Winiarski ze Skry Bełchatów, która chce odzyskać tytuł mistrzowski.

Od igrzysk w Londynie minęło już trochę czasu. Teraz już pan wie, dlaczego nie udało się zdobyć medalu?

Michał Winiarski:Przygotowani byliśmy dobrze. Okres przygotowawczy był solidnie przepracowany. Widać było, że chęci do gry są, ale nie udało się… Taki jest właśnie sport. Uważam, że jest to wina nas wszystkich, że tak się stało. Nie graliśmy tak dobrze jak w Lidze Światowej, która zakończyła się naszym sukcesem, ale nie jest też tak, że nie wytrzymaliśmy presji i tego, że oczekiwania w kraju na nasz medal były ogromne. Jesteśmy zespołem i tak jak razem wygrywamy, tak samo razem przegrywamy. W Londynie przegraliśmy wszyscy. Niech te igrzyska będą lekcją na przyszłość.

Zbliżające się rozgrywki PlusLigi pomogą zapomnieć o tym niepowodzeniu…Na pewno. Życie toczy się dalej, trzeba zapomnieć o tym co było i skupić się na tym co przed nami. Wakacje z rodziną, dwa tygodnie pełnego relaksu i leniuchowania też pozwoliły jaśniej spojrzeć na zbliżający się sezon ligowy i pucharowy.

Pierwszą docelową imprezą będą klubowe mistrzostwa świata w Dausze.

Rozegramy dwie ligowe kolejki i udamy się na tydzień do Kataru. Potem już będziemy odliczać dni do Ligi Mistrzów, która będzie w tym roku bardzo trudna. Nasza grupa jest niezwykle wymagająca. Zobaczymy jak się rozgrywki potoczą.

Czy odejście Bartosza Kurka do Dynama Moskwa mocno osłabi Skrę?

– Bartek Kurek był bardzo ważną postacią naszego zespołu. Teraz będzie grał w Rosji i już niedługo zmierzymy się z nim w Lidze Mistrzów – będzie ciekawie i dla nas, i dla niego. My czekamy jeszcze na powrót do zespołu Holendra Wytze Kooistry, który cały czas gra w reprezentacji. Nowy rozgrywający, Słoweniec Dejan Vincić, też później dojedzie przez mecze kadry. Czas pokaże, jak się nowi gracze wkomponują w drużynę. Są ekipy w lidze, które się mocno uzbroiły. Będziemy walczyć, a jaki będzie rezultat – zobaczymy.

Cały wywiad Małgorzaty Gotowiec w Dzienniku Sport

źródło: Dziennik Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved