Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Kolejny turniej, w którym triumfuje Jedynka Aleksandrów Łódzki

Kolejny turniej, w którym triumfuje Jedynka Aleksandrów Łódzki

Siatkarki Jedynki Aleksandrów Łódzki w pięciosetowym pojedynku pokonały drużynę Silesii Volley I i zdobyły Puchar Turnieju organizowanego z okazji Dni Szopienic. Kolejne miejsca zdobyły zespoły Sokoła 43 Katowice oraz MCKiS Jaworzno.

To już drugi turniej wygrany przez podopieczne trenera Mariusza Bujka. Jedynka Aleksandrów Łódzki przed tygodniem pewnie wygrała Silesia Cup 2012, tym razem nie miała sobie równych w turnieju organizowanym z okazji Dni Szopienic w Katowicach.

Po pierwszym dniu drużyny Jedynki Aleksandrów Łódzki i Silesii Volley I posiadały komplet punktów, gdyż obie w sobotę pewnie pokonały drużyny czołowych drugoligowców, MCKiS Cargo Jaworzno oraz Sokoła 43 AZS AWF Katowice. Wszystko wskazywało, że pojedynek tych drużyn będzie bardzo zacięty, gdyż każda z nich będzie chciała wygrać przedsezonową rywalizację, która jest tylko przygrywką do spotkań, jakie czekają obie drużyny w sezonie ligowym i pucharowym w sezonie 2012/2013.

Kibice, którzy przybyli na halę, nie zawiedli się, mecz mógł się podobać, dwa pierwsze sety wygrała Jedynka (do 17 i 16), kolejne dwa padły łupem Silesii (do 22 i 16). W piątym secie trener Mariusz Bujek powrócił do podstawowego składu. Decyzja ta przyniosła pozytywny skutek, Jedynka wygrała bowiem piątego seta do 11. Trener Silesii Sebastian Michalak miał po meczu sporo zastrzeżeń do gry swoich zawodniczek.

Jeszcze na początku drugiego meczu pomiędzy Sokołem 43 AZS AWF Katowice a MCKiS Cargo Jaworzno kibice stawiali na wyrównany, pięciosetowy pojedynek. Ku zaskoczeniu wszystkich, ładnie grające katowiczanki zdecydowanie pokonały zespół z Jaworzna 3:0. Statuetką dla najlepszej zawodniczki wyróżniono Barbarę Otlik. W meczu znów grę Sokoła poprowadziła Karolina Wierzbińska, debiutantka grała już znacznie odważniej niż wczoraj, a jej dobra postawa w meczach stała się przepustką do gry w zespole Sokoła na dłużej, ponieważ zawodniczka znalazła uznanie w oczach trenera Krzysztofa Zabielnego.

Rozegraliśmy trzy kolejne gry kontrolne. Konsekwentnie przygotowujemy do gry całą dwunastkę zawodniczek. Liga będzie długa i ciężka, a nam potrzebne będą do gry wszystkie zawodniczki. Wyniki – póki co – nie są więc sprawą najważniejszą. Ważne, że wszystkie zawodniczki są zdrowe, pracują chętnie i z dużym zaangażowaniem. To musi przynieść efekty w postaci zwycięstw w lidze – mówił po turnieju trener zespołu z Jaworzna, Mariusz Łoziński.