Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Kamil Maruszczyk: Szóste miejsce też trzeba szanować

Kamil Maruszczyk: Szóste miejsce też trzeba szanować

fot. archiwum

- Turniej ułożył się tak, iż była realna szansa na nieoczekiwany sukces - przyznał po zakończeniu mistrzostw Europy juniorów przyjmujący reprezentacji Polski, Kamil Maruszczyk. Polscy siatkarze zajęli w turnieju szóstą lokatę.

Podopieczni Jacka Nawrockiego bardzo dobrze spisywali się w przedturniejowych sparingach i ich postawa pozwalała marzyć o medalu mistrzostw Europy juniorów rozgrywanych w Danii i Polsce. Ostatecznie porażki grupowe 2:3 z Belgią i Rosją nie pozwoliły walczyć o krążki tej imprezy. W kolejnym ważnym meczu, decydującym o 5. miejscu, Polacy po raz drugi przegrali z Rosją i ostatecznie zajęli 6. lokatę. – Z perspektywy czasu nasz występ mogę ocenić na miarę naszych możliwości – przyznał przyjmujący Kamil Maruszczyk.Turniej ułożył się tak, iż była realna szansa na nieoczekiwany sukces. Mogliśmy pokusić się o walkę o medale, ale 6. miejsce też trzeba szanować – dodał.

Młodzieżowy turniej w „polskiej” grupie przyniósł jedną, bardzo dużą niespodziankę – nieoczekiwanie dobry występ kadry Belgii. Już w pierwszym spotkaniu zawodnicy z tego kraju ograli 3:0 Serbów i zasygnalizowali, iż trzeba na nich uważać. Kolejną „ofiarą” belgijskiej maszynki do wygrywania był zespół Jacka Nawrockiego, który uległ tej drużynie 2:3. – Zaczynając ten turniej, nie spodziewaliśmy się, pewnie jak większość kibiców, tak dobrej dyspozycji Belgów. Od pierwszego meczu z Serbią zaprezentowali się z wyśmienitej strony – prezentowali równą formę, a w ich szeregach nie brakowało dobrych siatkarzy. Brązowy medal, który zdobyli, nie jest więc dziełem przypadku i z całą pewnością należą obecnie do europejskiej czołówki – skomentował Maruszczyk.

W fazie grupowej siatkarze znad Wisły mieli okazję napisać kolejny rozdział w historii konfrontacji Polski z Rosją. Pojedynki sportowców z tych krajów, niezależnie od dyscypliny, zawsze mają dodatkowy smaczek i odrobinę pikanterii. Szczególną atmosferę tego pojedynku poczuł również tegoroczny złoty medalista mistrzostw Polski juniorów. – Mecze z Rosją należą do tych najszczególniejszych i z mnóstwem podtekstów. Na pewno porażka z Rosjanami w fazie grupowej była dla nas bardzo bolesna, w szczególności po tym, jak wszystkim urosły apetyty na walkę o medale. Zabrakło doświadczenia, cwaniactwa i trochę umiejętności. Oczywiście porażka w meczu o 5. miejsce też boli, bo bardzo chcieliśmy się zrewanżować, zemścić się. Niestety nie udało się tego dokonać i nie powtórzyliśmy wyników ze spotkań sparingowych – ocenił reprezentant Polski.Gra z „orzełkiem” na piersi jest dla sportowca jedną z największych nobilitacji. Dla Kamila Maruszczyka, który w turnieju był jokerem w talii Nawrockiego, już znalezienie się w kadrze narodowej było wielkim sukcesem i wyróżnieniem. – Sama obecność w kadrze narodowej jest dużym wyróżnieniem. Bardzo się cieszę, gdy mogę pomóc drużynie narodowej – nawet wchodząc z ławki na jedną akcję. Trener wiedział, że zawsze jestem do jego dyspozycji – powiedział zawodnik.

Mistrzostwo Polski juniorów, wysokie 6. miejsce w Młodej Lidze oraz występ i zajęcie 6. lokaty na mistrzostwach Europy juniorów – to sukcesy, które w tym roku zapisał na swoim koncie Kamil Maruszczyk. Czy były to osiągnięcia, z których przyjmujący kadry jest zadowolony? – Zdecydowanie ten sezon był fantastyczny. Mistrzostwo Polski juniorów było sukcesem, na który pracowaliśmy z kolegami przez 3 lata liceum. Jestem dumny, że grałem z tymi ludźmi i że razem mogliśmy przeżyć te niezapomniane chwile. Powołanie do kadry również było wielkim wyróżnieniem i zaszczytem. Z perspektywy czasu jestem zadowolony z tego, co udało mi się osiągnąć w minionym sezonie. Teraz jednak trzeba się z wszystkimi rozstać i zmienić otoczenie. Osobiście zamierzam studiować na AGH w Krakowie i kontynuować swoją karierę w tamtejszym Wawelu Kraków – podsumował Maruszczyk.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved