Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Jakub Makar: Wychodzimy na boisko i walczymy o awans

Jakub Makar: Wychodzimy na boisko i walczymy o awans

fot. archiwum

Jakub Makar w poprzednim sezonie wraz ze swoją drużyną Delic-Pol Norwid Częstochowa sięgnął po złoto mistrzostw Polski juniorów. Niedługo natomiast zawodnik zadebiutuje w barwach Morza Szczecin, grającego obecnie w drugiej lidze.

Wydawało się, że po zdobyciu mistrzostwa Polski juniorzy z Częstochowy będą mogli przebierać w ofertach z dobrych polskich klubów. Tak się jednak nie stało i młody siatkarz Norwida trafił do drugiej ligi. – Zdobyliśmy złoto i uznaliśmy, że pojawi się wielu zainteresowanych. Jednak większość kolegów z drużyny się rozczarowało. Ofert było mało i musieliśmy sami szukać nowej drużyny. Ja również – mówi w wywiadzie dla Głosu Szczecińskiego.

W nowej drużynie o miejsce w składzie Jakub Makar będzie walczył z doświadczonym już w tych rozgrywkach Łukaszem Jakowczykiem. Młody atakujący uważa, że w przedarciu się do szóstki pomoże mu właśnie młodość. – To nie zawsze jest cecha negatywna. Sporo się uczę i będę się starał o wyjściową szóstkę, ale jestem świadom, że może być o to trudno – uważa.

Drużyna Morza Szczecin długi czas, podobnie jak wiele polskich klubów, borykała się z problemami finansowymi i organizacyjnymi. Na tę chwilę w szczecińskiej ekipie wiele się zmieniło, a dodatkowo zespół ma walczyć o awans do pierwszej ligi. – Nie gramy o górną część tabeli, nie gramy nawet o czwórkę. Tak jak mówiłem, zmienił się zarząd, jest odpowiednie zaplecze, więc wychodzimy na boisko i walczymy o awans. Wyłącznie – zapewnia 19-latek.Dla atakującego Morza nie jest problemem prawie całkowicie zmieniony skład zespołu. Oczywiście, niektóre z drużyn, które nie przeszły tak gruntownych zmian, mogą mieć przewagę w zgraniu zawodników, jednak Jakub Makar zwraca uwagę na długi okres przygotowawczy i jest pełen optymizmu. – Mamy bardzo długi okres przygotowawczy, bo trwa dwa i pół miesiąca. Zaczynamy sezon późno, więc możemy wytrenować pewne schematy. Jest początek września, trenujemy już dość długo, a dopiero od niedawna zaczęliśmy ćwiczyć taktykę i technikę. Wcześniej koncentrowaliśmy się na przygotowaniu fizycznym. Czeka nas kilka sparingów – w skrócie – wszystko przed nami – mówi.

Rozmawiał: Rafał Kuliga

źródło: gs24.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved