Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dawid Murek: Po to są turnieje, żeby próbować różnych zagrań

Dawid Murek: Po to są turnieje, żeby próbować różnych zagrań

fot. archiwum

Wkręt Met AZS Częstochowa zajął ostatnie miejsce w VIII turnieju memoriałowym Arkadiusza Gołasia, ale zagrał w nim aż 10 setów. - Przed nami jeszcze kolejne turnieje i mam nadzieję, że spokojnie wejdziemy w ten rytm meczowy - uspokajał kapitan akademików.

Porażka po tie-breaku ze Skrą w pierwszym dniu turnieju smakuje zupełnie inaczej niż ten sam wynik z zespołem Chemes Humenne. Taki wynik w meczu o 3. miejsce VIII Memoriału Arkadiusza Gołasia można chyba traktować w kategoriach wpadki?

Dawid Murek: – Tak, ale nie możemy patrzeć w tych kategoriach. Przede wszystkim przyjechaliśmy tu uczcić pamięć Arka Gołasia i to jest najważniejsze na tym turnieju. Poza tym szlifujemy nasze ostatnie taktyczne zagrania, które mogą nam się przydać w trakcie sezonu. Jeszcze mamy długą drogę do rozpoczęcia ligi. W meczu z Humenne na pewno było słabiej niż ze Skrą, ale po to są właśnie turnieje, żeby próbować różnych zagrań. Na ten mecz wyszliśmy w trochę innym składzie, trenerzy próbowali innych zawodników. Przed nami jeszcze kolejne turnieje i mam nadzieję, że spokojnie wejdziemy w ten rytm meczowy.

Ty w tym meczu pojawiłeś się na boisku zaledwie dwukrotnie, żeby wspomóc swoich kolegów w przyjęciu. Widziałem na trybunach kilka osób z twojego rodzinnego Międzyrzecza, którzy chyba byli trochę zawiedzeni, że stoisz w kwadracie dla rezerwowych?– Ja miałem okazję grać pięć setów w pierwszym dniu turnieju i szczerze mówiąc, trochę czuję to w nogach. Trener doszedł do wniosku, żebym lepiej odpoczął. Mamy dużo młodych zawodników, którzy powinni grać, powinni się rozwijać i w tym meczu oni dostali szansę.

Sezon PlusLigi zbliża się dużymi krokami. Dla was to pierwszy sezon w nowej hali. Mieliście już okazję trenować w tym obiekcie lub chociaż szansę się z nim zapoznać?

Niestety jeszcze nie, ale mam nadzieję, że w najbliższym czasie już będziemy mogli korzystać z tej hali. Ten obiekt jest dużo większy od hali Polonia, może pomieścić więcej kibiców. Na pewno jest bardziej nowoczesny. Nie wiem jak to będzie w czasie gry, jak będzie to wyglądało podczas meczów w tej hali. Mamy nadzieję, że będziemy mogli jeszcze tam potrenować przed rozpoczęciem sezonu.

*rozmawiał: Bartosz Borowiak (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved