Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Błękitni po pierwszych sparingach, a zagrają ich dużo więcej

Błękitni po pierwszych sparingach, a zagrają ich dużo więcej

fot. archiwum

Siatkarze „Błękitnych" Ropczyce przygotowują się do sezonu w II lidze już od pięciu tygodni. W międzysezonowej przerwie w składzie zespołu doszło do sporych zmian kadrowych, a z dawnego zespołu pozostało tylko pięciu zawodników.

Są nimi: Paweł Rusin, Wojtek Rusin, Mateusz Sroka, Mateusz Goryl oraz młody Tomasz Kotyla. Do zespołu dołączyło trzech młodych juniorów: Michał Mich, Kamil Waszczuk, Marcin Białorudzki. Z zewnątrz Błękitni pozyskali zawodników ostatnio grających w Politechnice Lubelskiej. Są to Kamil Kwiecień, Wojciech Gajosz – środkowi i Marcin Dobrzyński – atakujący.

Zarząd klubu uzupełnił zespół jeszcze jednym zawodnikiem przyjmującym, który po rocznej przerwie, którą spędził w Ropczycach, powrócił do zespołu na początku września. Jest nim Michał Gontarz. Na stanowisku trenera pozostał wychowanek klubu Michał Betleja, który będzie trenerem grającym na pozycji przyjmującego lub libero. Trwają jeszcze rozmowy z jednym zawodnikiem, który ma ochotę na granie w ropczyckim klubie i byłby to ostatni transfer w nadchodzącym sezonie.

W okresie przygotowań do rozgrywek zespół Błękitnych rozegrał 8 września dwumecz sparingowy z zespołem Contimaxu Bochnia. W tego typu pojedynkach tak naprawdę to nie wynik jest najważniejszy. Gdyby w grę wchodziły ligowe punkty, ropczyczanie już po czterech setach zakończyliby spotkanie wygraną 3:1. Obaj szkoleniowcy umówili się jednak na rozegranie pięciosetowych pojedynków i pierwszy ostatecznie zakończył się zwycięstwem Błękitnych. W drugim sparingu lepszą okazała się drużyna z Bochni, która wygrała również 3:2.Powinniśmy grać jak najwięcej, dlatego na sparingu w Bochni się nie skończy, dodatkowo już 11 września u siebie rozegramy kolejny sparing z zespołem Resovii Rzeszów (Młoda Liga), 21-23 września jedziemy na turniej do Warszawy. Zagramy w tym turnieju z gospodarzami, Hajnówką, Olsztynem i zespołem Litwy, a w dniach 29-30 września organizujemy turniej u siebie w ramach obchodów 650-lecia nadania praw miejskich Ropczycom, gdzie podejmować będziemy zespoły II-ligowe. Szykują się więc ciekawe zawody, pełne siatkarskich emocji. Będzie więc jeszcze trochę grania – powiedział prezes klubu, Wojciech Baszak.

O drużynie z Ropczyc opowiedział także trener Błękitnych. – Jest to całkiem nowy zespół, potrzeba czasu na zgranie. Czas pokaże, ale podchodzę do tego sezonu bardzo spokojnie. Właśnie pracuję nad treningami. Będziemy mieli bardzo młody zespół, ale mam nadzieję, że charakter tej drużyny będzie znaczący w walce o punkty – przyznał Michał Betleja.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved