Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Wygrana i remis dąbrowianek w Muszynie

Wygrana i remis dąbrowianek w Muszynie

Dąbrowianki podczas wizyty w Muszynie najpierw w piątek zremisowały 2:2, a dzień później pewnie wygrały 4:0 z wicemistrzyniami kraju. Wyróżniającymi się zawodniczkami Tauronu MKS były Joanna Kaczor oraz Maja Tokarska.

Podobnie jak przed tygodniem, zespoły ustaliły przed rywalizacją, że rozegrają cztery sety bez względu na wynik. W piątkowym meczu nie brakowało emocji i obie ekipy znowu podzieliły się wynikiem. Dzień kolejny to już teatr jednego aktora w wykonaniu siatkarek z Zagłębia Dąbrowskiego. Wyróżniającymi się zawodniczkami w drużynie Tauronu MKS były Joanna Kaczor oraz Maja Tokarska.

W pierwszym meczu, który był bardzo wyrównany, siatkarki obu drużyn pokazały wiele ciekawych akcji. Spotkanie skończyło się remisowo, bowiem trenerzy umówili się na cztery sety bez względu na wynik.

Drugi mecz miał już zupełnie inny przebieg. – Tylko pierwszy mecz wyglądał tak, jak planowaliśmy. Drugi mecz zaczął się dobrze, była niezła gra i zacięty pierwszy set. Później okazało się, że drobnych urazów doznała Werblińska i Bednarek-Kasza. Wciąż jeszcze leczy się po kontuzji Katarzyna Gajgał-Anioł. W tym momencie zrobił się problem i byliśmy zmuszeni do gry eksperymentalnej. Np. przyjmująca wystąpiła na środku jako blokująca, a atakująca jako przyjmująca. Stąd pewna wygrana zespołu z Dąbrowy. Jednak trzeba podkreślić fakt, że wciąż jeszcze zespół jest w trakcie ciężkich treningów i takie przeciążeniowe kontuzje mogą się przytrafiać – przyznał trener Muszynianki Bogdan Serwiński.

Bank BPS Muszynianka Fakro – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 2:2

Bank BPS Muszynianka Fakro – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 0:4

Podopieczne trenera Waldemara Kawki staną przed kolejnym sprawdzianem już w kolejny weekend, kiedy to będą bronić barw klubowych podczas Memoriału Agaty-Mróz Olszewskiej.

źródło: mks.dabrowa.pl, mksmuszynianka.com