Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Wrocławianki nie dokończyły meczu we Franses

Wrocławianki nie dokończyły meczu we Franses

fot. archiwum

Mecz o 3. miejsce towarzyskiego turnieju siatkarek w belgijskim Frasnes zakończył się nietypowo. Siatkarki Impelu Wrocław oraz niemieckiego Aurubis Hamburg ex aequo uplasowały się na trzecim stopniu podium, kończąc swój pojedynek remisem 2:2.

Takiego obrotu spraw organizatorzy turnieju nie przewidzieli. Plan na niedzielę zakładał rozegranie trzech spotkań, o godz. 13:00, 15:00 (wtedy na parkiet miały wyjść siatkarki Rafała Błaszczyka oraz Jean-Pierre Staelensa) oraz 17:00, kiedy miał rozpocząć się mecz finałowy. Dwa pierwsze mecze trwały jednak na tyle długo, że Belgowie szybko zorientowali się, że jeśli spotkanie wrocławianek z siatkarkami z Hamburga potrwa jeszcze kilkanaście minut dłużej, to finał turnieju może się już nie odbyć.

Wszystko dlatego, że srebrne medalistki tegorocznej Ligi Mistrzyń z Cannes o 21.00 miały samolot powrotny do domu i musiały w odpowiednim czasie dotrzeć na lotnisko. – To było faktycznie bardzo zaskakujące – relacjonuje Anna Nowakowska, menadżer Impelu Wrocław. – Kiedy wszyscy spodziewaliśmy się, że za chwilę rozpocznie się decydująca, piąta partia pojedynku, kapitanowie obu drużyn zostali poproszeni przez sędziów do siebie. Wtedy dowiedzieliśmy się o sytuacji zawodniczek z Francji. Nie było innego wyjścia. Musieliśmy się zgodzić na remis, który w siatkówce nie zdarza się nigdy – z uśmiechem stwierdziła Nowakowska.

Nowa pani menadżer dodała także, że w finale zwyciężyło RC Cannes, jednak mecz toczył się tylko do dwóch wygranych setów. – Czyli znowu doszło do nietypowej w siatkówce sytuacji. Francuzki wygrały z drużyną Stella Calais 2:1 i szybko pobiegły się spakować.Więcej w serwisie wroclaw.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved