Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Sebastian Świderski: To są zawodowcy

Sebastian Świderski: To są zawodowcy

fot. archiwum

- Wiedzą, jak trudny sezon przed nami i co jest do wygrania, także nie mają innego wyjścia, po prostu muszą ciężko pracować - mówi o zawodnikach ZAKSY, jeszcze do niedawna swoich boiskowych kolegach, Sebastian Świderski, drugi trener zespołu.

Jak w tym momencie wygląda pańska współpraca z trenerem Castellanim? W Kędzierzynie-Koźlu pojawi się przecież dopiero w połowie września.

Sebastian Świderski:Kontaktujemy się niemalże codziennie, najczęściej drogą mailową. Zdaję mu relację z treningów, przesyłam statystyki robione przez Oskara Kaczmarczyka, także jest na bieżąco. Mamy ustalony plan pracy, ale na pewno też nie jest tak, że trzymamy się go kurczowo. Robimy to w zależności od tego, jak zawodnicy się czują, czy np. nie są fizycznie podduszeni. Staramy się też robić treningi czysto siatkarskie. Jeśli tydzień jest bardzo ciężki, to w piątek dajemy trochę chłopcom odpocząć. Trochę siatkówki, trochę techniki i gry, żeby to wszystko podtrzymać, ale żeby też przez weekend na spokojnie odpoczęli i zregenerowali siły na kolejne dni wytężonej pracy.

Jeszcze niedawno to byli pańscy koledzy z parkietu. Jak wygląda współpraca? Słuchają się?To zależy, ale raczej tak (śmiech). Przecież to są zawodowcy. Wiedzą, jak trudny sezon przed nami i co jest do wygrania, także nie mają innego wyjścia, po prostu muszą ciężko pracować. Co więcej, sami się poprawiają i korygują wzajemnie błędy, co jest bardzo pomocne dla mnie, i myślę, że taka współpraca przyniesie efekty.

Cały czas zapewne czują także, że niebawem zjawi się pierwszy trener.

To dodatkowy bodziec do jeszcze cięższej pracy. Wiadomo, nowa miotła, nowe porządki (śmiech). Także na pewno wszyscy będą chcieli się pokazać z jak najlepszej strony. Zdajemy sobie sprawę, że w tym roku gołą szóstką nie będziemy mogli grać. Trzeba dać się wykazać wszystkim zawodnikom, żeby cały zespół funkcjonował, a nie tylko jego część.

Rozmawiał Łukasz Baliński
Więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved