Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Puchar Rektora Politechniki został w Częstochowie

Puchar Rektora Politechniki został w Częstochowie

fot. archiwum

SPS Politechnika Częstochowska wygrał wszystkie pięć meczów w zakończonym wczoraj dwudniowym turnieju i zdobył Puchar Rektora Politechniki Częstochowskiej. Wszystkie drużyny biorące udział w turnieju występują w II lidze.

– Nie pamiętam, czy kiedyś wygraliśmy turniej organizowany przez Politechnikę. Mam nadzieję, że to dobry prognostyk przed ligą – mówi Jakub Kuziorowicz, trener SPS-u. – W meczach było różnie, walczyliśmy, wytrzymaliśmy ważne końcówki, to świadczy o tym, że mamy doświadczony zespół – dodał Kuziorowicz.

Częstochowska drużyna musiała radzić sobie bez trzech podstawowych zawodniczek. Zabrakło Karoliny Olczyk-Zając, Katarzyna Stępień jest po wypadku samochodowym i dopiero wznowiła treningi, a w pierwszym meczu Olga Szymczak wybiła sobie kciuka. Najlepiej zaprezentowała się Wiesława Siuda. – Wiesia jest na tyle doświadczoną zawodniczką, że nie trzeba jej dużo czasu, aby zaaklimatyzować się w nowym zespole. Próbujemy przestawić Oliwię, żeby szybciej wychodziła do krótkiej, kończy dużo piłek. Bardzo fajnie prezentuje się Andżela Mroczek, która trzyma przyjęcie – twierdzi Kuziorowicz. Czwarte miejsce w turnieju zajął beniaminek II ligi Victoria Lubliniec. – Przyjechaliśmy na fajnie obsadzony turniej, graliśmy z lepszymi zespołami, jeszcze parę rzeczy nie gra tak, jak powinno. To była świetna okazja, żeby zgrać zespół. Dla mnie te dwa dni grania to bardzo dobry materiał szkoleniowy – uważa Jarosław Wachowski, trener Victorii.

Szkoleniowiec lublinieckiej drużyny twierdzi, że jego zespół stać na środek tabeli. – Obiegowa opinia beniaminka to utrzymać się w II lidze. Mam satysfakcję, że awansowaliśmy do wyższej klasy rozgrywkowej, grając tylko naszymi dziewczynami. Teraz mam bardziej wyrównany skład. Przyszło do nas kilka dziewczyn. Wykorzystaliśmy fakt, że przestała istnieć Częstochowianka. Nie interesuje mnie to, żeby wisieć na samym włosku. Myślę, że stać nas na miejsca w środku tabeli – przekonuje.Obie nagrody indywidualne trafiły w ręce zawodniczek SPS Politechniki. MVP turnieju została Wiesława Siuda, a najlepszą rozgrywającą Marianna Kostiuk.

Wyniki meczów z udziałem SPS-u:
SPS Politechnika – SMS PZPS Sosnowiec 2:1
(33:31, 19:25, 15:10)
SPS Politechnika – Gaudia Trzebnica 3:0
(25:21, 25:13, 16:14)
SPS Politechnika – PLKS Pszczyna 2:1
(18:25, 26:24, 16:14)
SPS Politechnika – Zawisza Sulechów 3:0
(25:23, 25:20, 16:14)
SPS Politechnika – Victoria Lubliniec 3:0
(25:19, 25:22, 15:12)

Końcowa klasyfikacja:
1. SPS Politechnika Częstochowska
2. PLKS Pszczyna
3. Zawisza Sulechów
4. Victoria Lubliniec
5. SMS PZPS Sosnowiec
6. Gaudia Trzebnica

 

źródło: wczestochowie.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved