Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Makowski: Zakończyliśmy pewien etap pracy

Piotr Makowski: Zakończyliśmy pewien etap pracy

fot. Cezary Makarewicz

Delecta Bydgoszcz walczy obecnie w Memoriale Arkadiusza Gołasia, jednak wcześniej dwukrotnie pokonała Trefl Gdańsk. - Sam wynik nie miał znaczenia - powiedział po spotkaniach z Treflem trener bydgoszczan, Piotr Makowski.

Ucieszyły pana dwa zwycięstwa z Lotosem?

Piotr Makowski: – Tylko w takim sensie, że zawsze lepiej wygrywać niż przegrywać. Sam wynik nie miał znaczenia. Zakończyliśmy tylko pewien etap pracy. Każdy sprawdzian na boisku jest w tym momencie tylko informacją dla nas i spojrzeniem na własną grę. Lotos buduje zresztą zupełnie nową drużynę. Porównanie naszych umiejętności w tym momencie nie było więc specjalnie miarodajne.

Drużyna musi sobie radzić bez Stephana Antigi. Test dla Delecty także nie był pełny.Stephane leczy kontuzję barku. To na szczęście uraz lewego, a nie prawego barku. Jest więc na szczęście mniej groźny, bo to nie ręka atakująca. Są to rzeczy, które się zdarzają w sporcie. Stephane przechodzi rehabilitację. Wróci do nas najszybciej, jak to będzie możliwe.

Przyjmujący to ważne postaci w zespole siatkówki. W Delekcie jest Antiga, Marcin Wika, a potem już następny w kolejce do gry jest młody Marcin Waliński.

W takim składzie będziemy grać. Na to się najpewniej zapowiada. Będziemy się więc starali pokazać z jak najlepszej strony w takim właśnie zestawieniu. Mamy dwóch doświadczonych przyjmujących. Czwartym jest młody Łukasz Wiese, który tego doświadczenia ligowego nie ma. Liczę na Marcina Walińskiego, że ten sezon to będzie jego rok i czas, w którym rozwinie swoje umiejętności.

Rozmawiał: Wojciech Borakiewicz
Więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved